Orlen Liga: Chemik z Impelem na koniec


Chemik w pierwszej części sezonu zdeklasował wszystkie drużyny, z jakimi miał okazję się mierzyć. Były to przede wszystkim dwa zespoły z najwyższej półki, czyli mistrz Polski - Atom Trefl Sopot oraz wicemistrz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Dopiero pierwszy mecz rundy rewanżowej przyniósł porażkę ligową z Atomem Trefl Sopot. Chemik prowadził 2:0, by przegrać 2:3. Blamaż nastąpił w Pile, gdzie po trzysetowej batalii gigant z Polic po raz pierwszy tak wysoko przegrał w lidze.

Policzanki w dalszej części sezonu grały raz lepiej, raz słabiej, ale ostatecznie nie przegrały i zapewniły sobie już wcześniej 1. miejsce po sezonie zasadnicznym.

Impel Wrocław stracił tylko Maję Ognjenović - rozgrywającą, to największa strata. Doszły natomiast Frauke Dirickx, Magdalena Gryka, Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Sieczka, Joanna Kaczor oraz Maren Brinker.

Drużyna z Dolnego Śląska mierzyła się na początku z rywalami z niższej półki, ale wszystkie zwycięstwa były przekonujące.

Impel pierwszy mecz przegrał z Legionovią, ale potem odbił to sobie zwycięstwami z Atomem Treflem Sopot w trzech setach oraz z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą, a także zakończonej w tie breaku wygranej z Muszynianką. Wrocławianki poniosły porażkę z Piłą, a także dość spodziewaną z Atomem. Z drugiej strony mecze, które były do wygrania - wygrały bez większych problemów.

Na boisku spotkają się dwie siostry: Anna Werblińska i Bogumiła Pyziołek. To zdecydowanie najciekawszy mecz kolejki i przede wszystkim szansa na wysoki poziom.

Faworytkami są zawodniczki Chemika Police (@1.35), ale wielką niespodzianką nie będzie, jeżeli wygra Impel Wrocław (@2.95). Przeczucie mówi jednak, że w meczu padnie poniżej 180 punktów (@1.72).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!