Orlen Liga: Impel vs Chemik


Jedną z drużyn, która na pewno powalczą o mistrza jest Chemik Police, który ma wsparcie Grupy Azoty, co pozwoliło na dokonanie dużych transferów. Bo czym jest odejście od beniaminka Veroniki Hudimy czy Agnieszki Rabki, kiedy do drużyny przyszły Anna Werblińska, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Bednarek-Kasza, czyli dziewczyny z Muszyny. Oprócz tego dwie Serbki: Maja Ognjenović i Ana Bjelica oraz na libero - Agata Sawicka. Największą gwiazdą jednak będzie Małgorzata Glinka-Mogentale. W zespole pozostały Joanna Mirek czy Izabela Kowalińska.

Chemik na razie zdeklasował wszystkie drużyny, z jakimi miał okazję się mierzyć. Były to dwa zespoły z najwyższej półki, czyli mistrz Polski - Atom Trefl Sopot oraz wicemistrz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, a także prawdopodobnie zespół, który będzie starać się o utrzymania - PGNiG Nafta Piła. Wszystkie mecze zakończyły się w trzech setach, a co ciekawe - nie były wystawiane pierwsze szóstki, czyli te najlepsze (na papierze) zawodniczki.Następnie Chemik poradził sobie z Muszynianką, a także z Pałacem Bydgoszcz, tracąc równocześnie pierwszego seta w lidze, co ciekawe, z jednym ze słabszych klubów w lidze. Ostatnio policzanki pokonały jeszcze bez większych problemów bielski Aluprof, a następnie we własnej hali straciły seta z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo.

Impel Wrocław stracił tylko Maję Ognjenović - rozgrywającą, to największa strata, oprócz tego odeszły Wioletta Szkudlarek i Marta Haładyn. Doszły natomiast Frauke Dirickx, Magdalena Gryka, Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Sieczka, Joanna Kaczor oraz Maren Brinker. Pod wodzą Tore Aleksandersena te dziewczyny stać na bardzo dużo!

Drużyna z Dolnego Śląska mierzyła się na razie z PGNiG Naftą Piła, BeefMaster Budowlanymi Łódź oraz Pałacem Bydgoszcz. Rywale słabi, ale wszystkie zwycięstwa przekonujące. W ostatnim meczu nie grała Makare Wilson, a okazało się także, że kontuzja na pół roku wyeliminowała Monikę Martałek. Impelanki mają jednak na tyle dobry skład, że nie jest to zbyt duża strata, pozyskano zresztą już nową zawodniczkę.

Impel następnie przegrał z Legionovią, ale potem odbił to sobie zwycięstwami z Atomem Treflem Sopot w trzech setach oraz z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą, a także zakończonej w tie breaku wygranej z Muszynianką. W poprzedni poniedziałek wrocławianki poradziły sobie z Aluprofem w Bielsku-Białej.

Impel jest jedynym zespołem, który ma jeszcze szansę pokonać Chemik Police w I rundzie fazy zasadniczej. Wrocławianki grają jednak nierówno, powinny jednak urwać przynajmniej seta, o ile nawet nie będą w stanie doprowadzić do tie breaka.

Nasz typ: Impel +1.5 seta @2.30

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!