Orlen Liga: Impel vs PTPS


PTPS był rewelacją początku sezonu, zwycięstwa nad Impelem Wrocław, Siódemką Legionovią Legionowo, Pałacem Bydgoszcz - wywindowały zespół na czoło tabeli. Potem przyszła pierwsza porażka z Budowlanymi Łódź, a także czterosetowa z Atomem Trefl Sopot. Prawdziwy szał pilanki zrobiły jednak w siódmej kolejce, kiedy pokonały Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszyna, które okazały się później najlepszą (niemal nie do pokonania) drużyną fazy zasadniczej.

Zdecydowaną liderką pilskiej drużyny jest Tijana Malesević, ale wspomagają ją Małgorzata Lis czy Monika Martałek. PTPS zajął piątą pozycję w tabeli sezonu zasadniczego, w trakcie roku nie zdarzały im się większe wpadki, ale potrafiły właśnie nawiązywać walkę z Top 4, o czym świadczy, oprócz zwycięstwa z Muszyną, wygrana z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza w przedostatniej kolejce.

Impel Wrocław mógł być czarnym koniem, który ewentualnie mógłby się do Top 4 dobić. Imponujący skład wrocławianek: Kim Staelens, Milena Rosner czy Bogumiła Pyziołek (siostra Anny Werblińskiej), a do tego jeszcze kilka ciekawych siatkarek i wydawało się, że to będzie czarny koń rozgrywek.

Choć Impel przegrał na inauguracje, czekano na wielkie zwycięstwa, tymczasem klub z Dolnego Śląska okupował dół tabeli, słabszy był tylko AZS Metal-Fach Białystok. W końcu stało się, zwolniono Holenderkę, która swoje najlepsze lata mimo wszystko ma już za sobą. Na rozegranie pozyskano Maję Ognjenović, która świetnie wkomponowała się w drużynę i jej transfer okazał się strzałem w dziesiątkę! Ostatecznie wrocławianki uciekły ze strefy spadkowej i wciąż mogły być czarnym koniem tego sezonu, dopóki nie trafiły na Dąbrowe w ćwierćfinałach. Impelanki ostatecznie uporały się z rywalkami tylko raz, w trzech kolejnych meczach schodziły z boiska jako pokonane.

Z PTPS-em umowę rozwiązał Mirosław Zawieracz i kilka dni temu okazało się, że siatkarki będą trenowane przez Dariusza Luksa, który w poprzednim (a właściwie jeszcze trwającym) sezonie trenował Lotos Trefl Gdańsk.

Zarówno PTPS, jak i Impel po porażce w ćwierćfinale, błyskawicznie poradził sobie z kolejnymi rywalami. Wrocławianki miały trochę problemów we własnej hali, ale w Atlas Arenie rozgromiły Budowlanych Łódź. PTPS nie miał większych problemów ze zwycięstwem nad Pałacem Bydgoszcz.

Poniedziałkowy mecz to podwójny rewanż Impelanek, a przynajmniej próba rewanżu za porażki w sezonie zasadniczym.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów @2.40


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!