Orlen Liga: Impel vs Tauron MKS


Impel Wrocław stracił tylko Maję Ognjenović - rozgrywającą, to największa strata, oprócz tego odeszły Wioletta Szkudlarek i Marta Haładyn. Doszły natomiast Frauke Dirickx, Magdalena Gryka, Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Sieczka, Joanna Kaczor oraz Maren Brinker. Pod wodzą Tore Aleksandersena te dziewczyny stać na bardzo dużo!

Drużyna z Dolnego Śląska mierzyła się na razie z PGNiG Naftą Piła, BeefMaster Budowlanymi Łódź oraz Pałacem Bydgoszcz. Rywale słabi, ale wszystkie zwycięstwa przekonujące. W ostatnim meczu nie grała Makare Wilson, a okazało się także, że kontuzja na pół roku wyeliminowała Monikę Martałek. Impelanki mają jednak na tyle dobry skład, że nie jest to zbyt duża strata, pozyskano zresztą już nową zawodniczkę.

Impel następnie przegrał z Legionovią, ale potem odbił to sobie zwycięstwami z Atomem Treflem Sopot w trzech setach oraz z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą, a także zakończonej w tie breaku wygranej z Muszynianką. Wrocławianki poniosły porażkę z Piłą, a także dość spodziewaną z Atomem. Z drugiej strony mecze, które były do wygrania - wygrały bez większych problemów.

Z zespołem wicemistrzyń, czyli MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza pożegnały się m.in Maja Tokarska, Magdalena Śliwa, Ivana Plchotova czy Belgijki Dirickx i Charlotte Leys, a także Joanna Kaczor. Doszła za to Sassa, która dotychczas występowała tylko w Brazylii, a także Natalia Guadalupe Brussa czy Rachael Adams, Amerykanka, która występowała w Pałacu. Oprócz tego w klubie zagrają Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, które reprezentowały Muszynę.

Dąbrowa wysoko była wyceniana przed sezonem, ale na razie ten zespół nie potrafił wzbić się na wyżyny. Zajmuje 5. miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami, trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Przegrane z Atomem, Chemikiem, Muszynianką i Impelem nie świadczą dobrze o formie zespołu. Potem było jeszcze gorzej, z PGNiG Piła zakończył się mecz w tie breaku, ale styl pozostawał wiele do życzenia, natomiast porażka z Beef Master Budowlanymi Łódź okazała się totalnym blamażem. Waldemar Kawka ustąpił miejsca nowemu trenerowi, którym został Włoch - Nicola Negro. Póki co nie widać większych zmian w grze dąbrowianek, doszedł spór o nazwę zespołu i nowego sponsora, sytuacja jest dziwna.

Faworytkami są gospodynie, ale nie jest to mecz, który faworytki powinny wygrać w przysłowiową godzinkę.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów @2.10

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!