Orlen Liga: Karuzela transferowa


W poprzednim sezonie Top 4 niemal przez cały sezon było poza zasięgiem, a już teraz wiemy, że nastąpią duże zmiany, bowiem Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna na pewno zmieni nazwę i... niestety sponsorów, a co za tym idzie - zmienią się fundusze. BKS Aluprof Bielsko-Biała po raz kolejny nie wywalczył żadnego medalu i tu też sponsorzy zmniejszają kwoty dofinansowania.

Atom Trefl Sopot

Na razie wiadomo, że drużynę opuściła Rachael Rourke, czyli najlepsza zawodniczka minionego sezonu. Nie zagra za rok także Dorota Wilk. Kontrakty przedłużyły Izabela Bełcik oraz Klaudia Kaczorowska i na razie Atom jest na transferowym minusie.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Póki co nie jest źle, niektóre zawodniczki poprzedłużały kontrakty, z innymi trwają rozmowy. Sprowadzono już Rachael Adams oraz Marinę Katić. Odeszła Magdalena Śliwa, taki symbol zespołu.

BKS Aluprof Bielsko-Biała

Zespół opuściły Agata Sawicka, Ewelina Sieczka, Milada Bergrova, Elisa Cella. Dołączyła za to Dorota Wilk i kilka młodych zawodniczek, m.in. Laura Tomsia. Niestety jak w przypadku Atomu, to może być za mało.

Impel Wrocław

Na razie do zespołu dochodzi Frauke Dirickx oraz Monika Martałek, kilka zawodniczek poprzedłużało kontrakty, a wygląda na to, że budżet Impelu jest spory i ktoś interesujący może zasilić szerogi drużyny.

Siódemka Legionovia Legionowo

Kto by pomyślał, że ta drużyna może być kimś więcej w Orlen Lidze po tym, jak grała o utrzymanie. Do zespołu dołączyła Berenika Tomsia (dawniej Okuniewska), co póki co jest chyba największa bombą transferową.

Chemik Police

Na razie potwierdzono Maję Ognjenović oraz Agatę Sawicką. Wiadomo, że klub dysponuje ogromnym budżetem, więc kolejne wielkie transfery to kwestia czasu.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna

Na razie słychać tyklo o zawodniczkach, które odchodzą lub mogą odejść. Na pewno w szeregach klubu pozostanie Paulina Maj, trzymająca się tonącego okrętu.

Z Top 4 robi nam sięs zersza czołówka, co oczywiście cieszy, bo  poziom naszej ligi będzie wyższy. Na razie można typować czy Atom Trefl Sopot obroni mistrza Polski? @1.20 TAK, @4.00 NIE.