Orlen Liga: Kończymy II kolejkę

AZS Białystok - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

W inauguracyjnej kolejce AZS Białystok przegrał z Bankiem BS Muszynianką Fakro Muszyna, natomiast Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Budowlanych Łódź 3:1. Dla dąbrowianek będzie to raczej łatwiejsze starcie niż to z łodziankami, które były nawet bliskie do doprowadzenia do tie breaka. MVP tego meczu została Krystyna Strasz, libero MKS. Świetnie spisała się powracająca po przerwie Joanna Staniucha-Szczurek, zdobyła aż 18 punktów. Nieźle grała także Iwana Plchotowa, ale także Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska, Natalia Nuszel i Joanna Kaczor. Zawodniczki MKS także dobrze blokowały (to element, który przeciwko Budowlanym zawsze działa), przyjęcie również było niezłe. AZS w meczu z Mineralnymi niewiele miał do powiedzenia. Młodziutkie zawodniczki nie do końca potrafiły się przeciwstawić utytułowanym rywalkom. Najlepiej z Polek spisała się Natalia Kurnikowska, a z zawodniczek zagranicznych - Sinead Jack. Jedynie blok białostoczanek był skuteczny, 10 razy potrafiły zatrzymać rywalki. Szwankowało przyjęcie (zaledwie 22% pozytywnego i 15% bardzo dobrego przyjęcia). Zespół z Podlasia punktów przeciwko Dąbrowie Górniczej raczej nie powinien szukać, o ligowe zdobycze może pokusić się ze słabszymi zespołami. Nasz typ: łatwe zwycięstwo Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza z handicapem -2.5 seta po kursie 1.45.

Siódemka Legionovia Legionowo - PTPS Piła

Faworytem tego starcia są pilanki, które w poniedziałkowym meczu nadspodziewanie szybko poradziły sobie z Impelem Wrocław. Siódemka Legionovia Legionowo w swoim debiucie w Orlen Lidze wygrała seta przeciwko Atomowi Trefl Sopot. PTPS Piła jest piątym zespołem, który zapowiada grę o pierwszą czwórkę, a przed sezonem wydawało się, że... najsłabszym. MVP meczu we Wrocławiu została Tijana Malasević, pozyskana z Volero Zurych. Najwięcej punktów wywalczyła Małgorzata Lis, ale z dobrej strony pokazała się też Monika Martałek. Dobre przyjęcie było kluczem do sukcesu. Ale także siatkarki z Legionowa pozostawiły po sobie dobre wrażenie, a przede wszystkim pokazały, że mimo tego, że debiutują w lidze, są w stanie zagrozić najlepszym. Pilanki wydają się mimo wszystko łatwiejszym rywalem od Atomówek z Sopotu, stąd nadzieje Legionovii na punkty. Dziewczyny zagrają ponownie na swoim parkiecie, gdzie będą mocno wspierane przez miejscowych kibiców. Choć nie jest to zespół naszpikowany gwiazdami, są zawodniczki, które szczególnie mogą zagrozić rywalkom. Na pewno należy do nich Małgorzata Skorupa, która z Atomem zdobyła12 punktów, z czego połowę blokiem! Najwięcej oczek zarobiła Anna Sołodkowicz - aż 16. Mocnym punktem była także libero - Marta Siwka. PTPS Piła jest zdecydowanym faworytem bukmacherów, ale zawodniczki z Legionowa pokazały, że są w stanie walczyć z każdym, dlaczego nie z pilankami? Nasz typ: Siódemka Legionovia Legionowo z handicapem +1.5 seta.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!