Orlen Liga: Kto zostanie mistrzem?


W ostatnich latach tytuł mistrza kraju wędrował na konto Atoma Trefla Sopot, dużym rozczarowaniem była porażka Muszynianki Fakro Muszyny, która miała w swoim składzie najwięcej gwiazd. Dream Team Bogdana Serwińskiego przegrał właśnie z Atomem, przedwcześnie, bowiem jeszcze przed finałem. Atom pozostaje jednym z głównych kandydatów do tytułu w tym sezonie, ale tym razem raczej nie będzie o to miano walczyć z Muszynianką.

W Orlen Lidze jest dziesięć drużyn, a o mistrzostwo powalczyć powinny cztery zespoły. Pałac Bydgoszcz i PTPS Piła są raczej skazane na pożarcie. Siódemka Legionovia Legionowo oraz BeefMaster Budowlani Łódź mogą sprawiać pojedyncze niespodzianki i nie powinny mieć problemu z utrzymaniem się w lidze, ale to by było raczej na tyle. BKS Aluprof Bielsko-Biała i Muszynianka znacznie się osłabiły i nie postraszą już tak, jak w zeszłym sezonie.

Impel Wrocław stracił tylko Maję Ognjenović - rozgrywającą, to największa strata, oprócz tego odeszły Wioletta Szkudlarek i Marta Haładyn. Doszły natomiast Frauke Dirickx, Magdalena Gryka, Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Sieczka, Joanna Kaczor oraz Maren Brinker. Pod wodzą Tore Aleksandersena te dziewczyny stać na bardzo dużo!

Z zespołem wicemistrzyń, czyli MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza pożegnały się m.in Maja Tokarska, Magdalena Śliwa, Ivana Plchotova czy Belgijki Dirickx i Charlotte Leys, a także JOanna Kaczor. Doszła za to Sassa, która dotychczas występowała tylko w Brazylii, a także Natalia Guadalupe Brussa czy Rachael Adams, Amerykanka, która występowała w Pałacu. Oprócz tego w klubie zagrają Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, które reprezentowały Muszynę.

Atom Trefl Sopot pozbył się trenera Adama Grabowskiego, którego zastąpi Holender Teun Bujis, a także Rachel Rourke (największej gwiazdy), Doroty Wilk, Anity Kwiatkowskiej, Eriki Coimbry czy Noris Cabrery. Do składu dołączyły za to Zuzanna Efiemienko, Charlotte Leys, Judith Pietersen, Kimberly Hill oraz Brizitka Molnar. Generalnie wydaje się, że przed rokiem skład był silniejszy, ale w Sopocie są znakomite warunki do gry, treningów i dziewczyny pokazały już w poprzednich latach, że nie drużyna nie musi być naszpikowana gwiazdami, by sięgnąć po mistrzostwo.

Chemik Police ma wsparcie Grupy Azoty, co pozwoliło na dokonanie dużych transferów. Bo czym jest odejście od beniaminka Veroniki Hudimy czy Agnieszki Rabki, kiedy do drużyny przyszły Anna Werblińska, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Bednarek-Kasza, czyli dziewczyny z Muszyny. Oprócz tego dwie Serbki: Maja Ognjenović i Ana Bjelica oraz na libero - Agata Sawicka. Największą gwiazdą jednak będzie Małgorzata Glinka-Mogentale.

Nasuwa się pytanie, czy nie będzie jak przed rokiem, kiedy naszpikowana gwiazdami Muszynianka, wywalczyła tylko trzecie miejsce i Puchar CEV, a mistrzyniami były Atomówki. Może Chemik Police nie podoła tej presji?

Mistrzostwo Chemika i Atomu zostało wycenione jednakowo @2.75. Za zwycięstwo w Orlen Lidze zespołu z Dąbrowy Górniczej @4.0, a Impel Wrocław można zagrać po kursie @7.50.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!