Orlen Liga: Legionovia vs BKS


Siódemka sk bank Legionovia I rundę Orlen Ligi w fazie play-off przegrała z Chemikiem Police, natomiast BKS Aluprof Bielsko-Biała tylko nieznacznie powalczył z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Teraz te zespoły zagrają do dwóch zwycięstw, najpierw w Legionowie, a następnie w Bielsku.

BKS Aluprof Bielsko-Biała przeorganizował się po poprzednim sezonie. Zmienił się trener (jest nim teraz Mirosław Zawieracz, który przez większą część poprzedniego sezonu trenował PTPS Piła), a także większa część składu.

Ostatnie mecze w fazie zasadniczej Aluprofu - w kratkę, ale z drugiej strony - zespół ten wielokrotnie pokazywal swój potencjał. Najważniejszym atutem zespołu jest szeroka ławka i równy poziom siatkarek na każdej pozycji. Jeśli jedna z dziewczyn ma słabszy dzień, to nic nie szkodzi, bo zawsze może wejść druga. Bielszczanki nieco pechowo (a może nie?) odpadły z Pucharu CEV, pozostało skupić się na Orlen Lidze.

Skład zespołu z Legionowa na papierze wygląda obiecująco. Magdalena Saad na libero i przede wszystkim nowe zawodniczki, dwie Serbki: Tamara Rakić, Olga Raonić, ale także Berenika Tomsia. Oprócz tego Anna Rybaczewski oraz Amerykanka Lauren Barfield. W składzie pozostały także m.in. Anna Sołodkowicz, Kinga Bąk oraz Marta Łukaszewska.

Legionovia na początku sezonu miała problemy z zapunktowaniem w jakimkolwiek meczu. Tie break z Muszynianką nie jest największym wyczynem, szczególnie po blamażach w Dąbrowie Górniczej i Bielsku-Białej. Warto jednak zauważyć, że Legionovia u siebie gra dużo lepiej, o ile nie w przypadku każdej drużynie można mówić o atucie boiska, tu jest to ważna sprawa. Po zwycięstwie nad Impelem Wrocław, Legionovia poległa z PGNiG Piła i Beef Master Budowlanymi Łódź. Udało się te niepowodzenia odbić zwycięstwem w Bydgoszczy, ale z pewnością nie było to najbardziej przekonujące zwycięstwo. W Policach z beniaminkiem udało się legionowiankom urwać seta, ale o punkcie nie było już mowy; podobnie było z Tauronem MKS na własnym parkiecie. Ostatnim dobrym meczem był przedświąteczny z Aluprofem we własnej hali, a później to już było falowanie i modlenie się o korzystne wyniki rywalek. Ostatecznie gry w play-outach udało się uniknąć.

Faworytkami są zawodniczki z Bielska-Białej (@1.42), ale rywalki pokazywały, że nie mają wobec silniejszych kompleksów. Legionovia może powalczyć, ale raczej nie urwie więcej niż seta (@1.85). W meczu padnie poniżej 180 punktów (@1.80).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!