Orlen Liga: Legionovia vs Muszynianka


Siódemka Legionovia Legionowo zyskała nowego, znaczącego sponsora w postaci SK Bank. Na razie nie przełożyło się to na wynik w I kolejce.

Skład zespołu z Legionowa na papierze wygląda obiecująco. Magdalena Saad na libero i przede wszystkim nowe zawodniczki, dwie Serbki: Tamara Rakić, Olga Raonić, ale także Berenika Tomsia (ale próbuje się przebranżowić na atakującą). Oprócz tego Anna Rybaczewski z ASPTT Mulhouse oraz Amerykanka Lauren Barfield. Odeszły m.in. Ilona Gierak, Małgorzata Skorupa oraz Marta Siwka. W składzie pozostały m.in. Anna Sołodkowicz, Kinga Bąk oraz Marta Łukaszewska.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS to klub o zdecydowanie najdłuższej nazwie w lidze. W przeciwieństwie do Legionovii, zespół stracił duże finanse, które przed rokiem włożyli w drużynę sponsorzy. Dopiero III miejsce i tylko zwycięstwo w Pucharze CEV, nie zatrzymało sponsorów i czołowych zawodniczek.

Odeszły: Sanja Popović, Valentina Serena, Helene Rousseaux oraz cała grupa Polek - Eleonora Dziękiewicz, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł, Kinga Kasprzak oraz Anna Kaczmar. Doszły m.in. Magdalena Mazurek, Ivana Plchotova, Dominika Golec, Magdalena Piątek, Natalia Kurnikowska, Emilia Mucha oraz Karolina Różycka. Pozostały po poprzednim sezonie Paulina Maj i Aleksandra Jagieło.

W pierwszej kolejce Muszynianka rozgromiła Pałac Bydgoszcz, a Legionovia została rozgromiona przez MKS Tauron Dąbrowę Górniczą.

Mineralne świetnie grały blokiem, w trzech szybkich setach zanotowały 10 bloków. Najwięcej punktowały Karolina Różycka oraz Ivana Plchotova. Najsłabszym elementem było przyjęcie. Zespół z Legionowa grał dramatycznie, zaledwie trzy punkty wywalczone blokiem i po siedem punktów wywalczonych przez dwie zawodniczki. Aż piętnaście punktów oddanych za darmo po błędach w ataku i dziesięć na zagrywce.

Nasz typ: zwycięstwo Mineralnych @1.30