Orlen Liga: Mistrzynie Polski kontra Mineralne


Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS to klub o zdecydowanie najdłuższej nazwie w lidze. W przeciwieństwie do Legionovii, zespół stracił duże finanse, które przed rokiem włożyli w drużynę sponsorzy. Dopiero III miejsce i tylko zwycięstwo w Pucharze CEV, nie zatrzymało sponsorów i czołowych zawodniczek.

Mineralne radzą sobie tak, jak pozwala im na to skład, a więc dużo słabiej niż w poprzednim sezonie. Poniedziałkowa porażka z Impelem Wrocław uwydatniła słabe strony zespołu i chyba definitywnie przekreśliła walkę o cokolwiek więcej. Muszynianka odstaje od podium, a często nie radzi sobie z drużynami typu Beef Master Budowlani Łódź.

Atom Trefl Sopot pozbył się trenera Adama Grabowskiego, którego zastąpił Holender Teun Bujis. Niedawno ze składu wypadła Julia Szeluchina z powodu kontuzji i do końca sezonu na parkiecie już się nie zaprezentuje.

Momentem przełomowym dla mistrza Polski było zwycięstwo w hali AWF-u Gdańsk z Chemikiem Police w spotkaniu rewanżowym. Sopocianki pokazały wolę walki i przede wszystkim kawał dobrej siatkówki.

Po tym co ostatnio zaprezentowały dziewczyny z Muszyny, ciężko spodziewać się, by w meczu padło więcej niż 160 punktów (@2.00). Atom oczywiście jest murowanym faworytem, powinien wygrać maksymalnie w czterech setach (@1.30).

Mineralne z Sopotu udadzą się do Piły, gdzie w weekend rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Można to ładnie nazwać: Mineralne on tour!

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!