Orlen Liga: MKS Dąbrowa vs Impel Wrocław


Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przed sezonem był typowany do wywalczenia podium, natomiast Impel Wrocław mógł być czarnym koniem, który ewentualnie mógłby się do Top 4 dobić. Imponujący skład wrocławianek: Kim Staelens, Milena Rosner czy Bogumiła Pyziołek (siostra Anny Werblińskiej), a do tego jeszcze kilka ciekawych siatkarek i wydawało się, że to będzie czarny koń rozgrywek.

Choć Impel przegrał na inauguracje, czekano na wielkie zwycięstwa, tymczasem klub z Dolnego Śląska okupował dół tabeli, słabszy był tylko AZS Metal-Fach Białystok. W końcu stało się, zwolniono Holenderkę, która swoje najlepsze lata mimo wszystko ma już za sobą. Na rozegranie pozyskano Maję Ognjenović, która świetnie wkomponowała się w drużynę i jej transfer okazał się strzałem w dziesiątkę!

Impel zaskoczył w 14. kolejce, wygrywając z Atomem w Ergo Arenie, nie dając mistrzyniom Polski szans! Tydzień później z Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna udało się urwać zaledwie seta i pytanie, na co stać wrocławianki w meczu z dąbrowiankami?

MKS zajmuje aktualnie 4. miejsce, ale tracąc zaledwie punkt do Atomu i dwa do Aluprofu Bielsko-Biała. Zwycięstwo może więc pozwolić na awans tuż za Muszynę! Dąbrowianki w tym sezonie poniosły tylko trzy porażki, ale aż cztery mecze wygrywały z dorobkiem dwupunktowym. Zespół grał nierówno, potrafił dość wysoko przegrywać i odrabiać straty, co ma swoje wady i zalety. Na pozycję libero powróciła Krystyna Strasz, a w tygodniu dąbrowianki postraszyły turecki zespół w Pucharze CEV, na tyle skutecznie, że doprowadziły do złotego seta. Joanna Kaczor, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska i spółka, wydają się być w formie, czego nie można powiedzieć o Atomówkach, które poległy z Impelem.

Wydaje nam się, że groźne na własnym parkiecie zawodniczki MKS-u, nie oddadzą swoim rywalkom więcej niż jednego seta.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Nasz typ: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza z handicapem -1.5 seta @1.60