Orlen Liga: Muszyna vs Dąbrowa Górnicza


Z zespołem wicemistrzyń, czyli MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza pożegnały się m.in Maja Tokarska, Magdalena Śliwa, Ivana Plchotova czy Belgijki Dirickx i Charlotte Leys, a także Joanna Kaczor. Doszła za to Sassa, która dotychczas występowała tylko w Brazylii, a także Natalia Guadalupe Brussa czy Rachael Adams, Amerykanka, która występowała w Pałacu. Oprócz tego w klubie zagrają Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, które reprezentowały Muszynę.

Dąbrowa wysoko była wyceniana przed sezonem, ale na razie ten zespół nie potrafił wzbić się na wyżyny. Zajmuje 5. miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami, trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Przegrane z Atomem, Chemikiem, Muszynianką i Impelem nie świadczą dobrze o formie zespołu. Potem było jeszcze gorzej, z PGNiG Piła zakończył się mecz w tie breaku, ale styl pozostawał wiele do życzenia, natomiast porażka z Beef Master Budowlanymi Łódź okazała się totalnym blamażem. Waldemar Kawka ustąpił miejsca nowemu trenerowi, którym został Włoch - Nicola Negro. W ostatnim meczu przed świętami dąbrowianki pokonały Atom Trefl Sopot.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS to klub o zdecydowanie najdłuższej nazwie w lidze. W przeciwieństwie do Legionovii, zespół stracił duże finanse, które przed rokiem włożyli w drużynę sponsorzy. Dopiero III miejsce i tylko zwycięstwo w Pucharze CEV, nie zatrzymało sponsorów i czołowych zawodniczek.

Odeszły: Sanja Popović, Valentina Serena, Helene Rousseaux oraz cała grupa Polek - Eleonora Dziękiewicz, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł, Kinga Kasprzak oraz Anna Kaczmar. Doszły m.in. Magdalena Mazurek, Ivana Plchotova, Dominika Golec, Magdalena Piątek, Natalia Kurnikowska, Emilia Mucha oraz Karolina Różycka. Pozostały po poprzednim sezonie Paulina Maj i Aleksandra Jagieło.

W pierwszej kolejce Muszynianka rozgromiła Pałac Bydgoszcz, następnie pokonała Legionovię, przegrała z Atomem, a potem znów pokonała Dąbrowę Górniczą i przegrała z Chemikiem Police. Następnie Mineralne poległy z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i po długim horrorze, który skończył się blisko o północy, przegrały we wrocławskiej hali Orbita z Impelkami. Z Piłą wygrać się udało, ale w Łodzi nadeszła już porażka. Następnie Mineralne awansowały do kolejnej rundy Pucharu CEV i w lidze pokonały Legionovię i Pałac Bydgoszcz.

Zapowiada się wyrównane spotkanie, Mineralne grają w miarę równo, choć oczywiście nie jest to poziom prezentowany przed rokiem, natomiast siatkarki z Dąbrowy Górniczej po odpadnięciu z lIgi Mistrzyń mogą się skupić już na lidze.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów @1.85

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!