Orlen Liga: Muszynianka vs Budowlani


Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna zapewniła sobie już wcześniej zwycięstwo w tabeli Orlen Ligi. Drużyna Bogdana Serwińskiego czekała tylko na to, z kim zagra w pierwszej rundzie play-offów. Ostatecznie okazało się, że Siódemka Legionovia Legionowo musi grać o utrzymanie w lidze z AZS-em Metal-Fach Białystok, Impel Wrocław pod koniec włączył wyższy bieg i Mineralne zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz.

Budowlani Łódź po dobrej grze w drugiej części sezonu (od początku grudnia) awansowali na 6. miejsce i jeszcze niedawno były szanse na przebicie PTPS-u Piła, ale może dobrze się stało, że się nie udało, bo teraz łodzianki w play-offach zagrają z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała, z którym grać potrafią i które nie są już w najwyższej formie. W przypadku 5. miejsca rywalkami byłyby siatkarki z Atomu Trefl Sopot, które ostatnio wygrały w Atlas Arenie 3:1.

Muszynianka może sobie nieco odpuścić ten mecz z Budowlanymi z prostego powodu: aktualnie walczy z Omniczką Omsk w Pucharze CEV. Po pierwszym przegranym meczu w tie breaku, widać, że zespół Bogdana Serwińskiego jest w stanie awansować do finału.

W meczu zaległym z AZS-em Metal-Fach Białystok, Mineralne wyszły drugim składem. Choć na chwilę na boisku pojawiły się najlepsze, najwięcej do powiedzenia miały Helene Rousseaux, Kinga Kasprzak, Katarzyna Gajgał-Anioł czy Dominika Sieradzan. Dobrze się stało, bo dziewczyny bez większych problemów wygrały i udowodniły, że są wartościowymi zmienniczkami.

W szeregach Budowlanych dobre nastroje, po dobrym, choć przegranym meczu z Atomem, dziewczyny zapowiedziały walkę. Jeśli Muszyna treningowo zagrałaby pełnym składem, to łodzianki są bez większych szans.

Ciężko domyślać się, kogo może wystawić Bogdan Serwiński i czy Maciej Kosmol nie wystawi przypadkiem słabszego składu?

Nasz typ: Muszynianka z handicapem -2.5 seta @2.10

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!