Orlen Liga: Muszynianka vs Piła


Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS to klub o zdecydowanie najdłuższej nazwie w lidze. W przeciwieństwie do Legionovii, zespół stracił duże finanse, które przed rokiem włożyli w drużynę sponsorzy. Dopiero III miejsce i tylko zwycięstwo w Pucharze CEV, nie zatrzymało sponsorów i czołowych zawodniczek.

Odeszły: Sanja Popović, Valentina Serena, Helene Rousseaux oraz cała grupa Polek - Eleonora Dziękiewicz, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł, Kinga Kasprzak oraz Anna Kaczmar. Doszły m.in. Magdalena Mazurek, Ivana Plchotova, Dominika Golec, Magdalena Piątek, Natalia Kurnikowska, Emilia Mucha oraz Karolina Różycka. Pozostały po poprzednim sezonie Paulina Maj i Aleksandra Jagieło.

W pierwszej kolejce Muszynianka rozgromiła Pałac Bydgoszcz, następnie pokonała Legionovię, przegrała z Atomem, a potem znów pokonała Dąbrowę Górniczą i przegrała z Chemikiem Police. Następnie Mineralne poległy z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i po długim horrorze, który skończył się blisko o północy, przegrały we wrocławskiej hali Orbita z Impelkami.

PGNiG Piła po poprzednim sezonie straciła Monikę Martałek i Tijanę Malesević, a to zdaje się największe straty w szeregu zespołu. Zostały jednak Joanna Kuligowska, Natalia Krawulska czy Irina Archangielskaja. Nie jest to skład, który pozwoli walczyć o 5. miejsce jak przed rokiem - prawdopodobnie, ale o utrzymanie może być także ciężko, wiele zależy od najbliższych spotkań. PGNiG zdołał na razie wygrać tylko z Legionovią, a także wywalczyć punkt w starciu z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą.To właśnie jest dobra prognoza przed meczem z dość nierówną Muszyną.

Nasz typ: powyżej 135.5pkt @1.42

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!