Orlen Liga: Pałac vs Chemik

Pałac Bydgoszcz zdecydowanie osłabił się po poprzednim sezonie, oddając Rachael Adams, Annę Grejman, Emilię Muchę, Justynę Sosnowską czy Magdalenę Mazurek. Powróciły Katarzyna Wysocka, Agata Karczmarzewska-Pura, Jana Sawoczkina, dosżły także Tamara Kaliszuk czy Monika Naczk.

Pałacanki przegrały kolejno z Muszynianką, Aluprofem, Impelem, następnie zdobyły pierwsze punkty w lidze, pokonując Piłę, a potem znów przegraly z Budowlanymi i Chemikiem Police. Wywalczony set z naszpikowanym gwiazdami beniaminkiem powinien uskrzydlić pałacanki, te jednak przegrały w ważnym meczu z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo, a następnie nie stawiły większego oporu Atomowi Trefl Sopot.

Pałac jest niemal murowanym kandydatem do spadku, ekipa musi radzić sobie bez kontuzjowanej Zuzanny Czyżnielewskiej, do tego dysponuje mało doświadczonymi zawodniczkami, które z trudnem punktują w lidze. Postępy robią drużyny typu PGNiG Piła czy Siódemka sk bank Legionovia, by można się było spodziewać cudów po drużynie znad Brdy.

Jedną z drużyn, która na pewno powalczą o mistrza jest Chemik Police, który ma wsparcie Grupy Azoty, co pozwoliło na dokonanie dużych transferów.

Chemik w pierwszej części sezonu zdeklasował wszystkie drużyny, z jakimi miał okazję się mierzyć. Były to dwa zespoły z najwyższej półki, czyli mistrz Polski - Atom Trefl Sopot oraz wicemistrz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, a także prawdopodobnie zespół, który będzie starać się o utrzymania - PGNiG Nafta Piła. Wszystkie mecze zakończyły się w trzech setach, a co ciekawe - nie były wystawiane pierwsze szóstki, czyli te najlepsze (na papierze) zawodniczki.Następnie Chemik poradził sobie z Muszynianką, a także z Pałacem Bydgoszcz, tracąc równocześnie pierwszego seta w lidze, co ciekawe, z jednym ze słabszych klubów w lidze. Policzanki pokonały jeszcze bez większych problemów bielski Aluprof, a następnie we własnej hali straciły seta z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo. Dopiero pierwszy mecz rundy rewanżowej przyniósł porażkę ligową z Atomem Trefl Sopot. Chemik prowadził 2:0, by przegrać 2:3. Blamaż nastąpił w Pile, gdzie po trzysetowej batalii gigant z Polic po raz pierwszy tak wysoko przegrał w lidze.

Ciężko się spodziewać, by Pałac powtórzył wynik z I rundy i urwał seta Chemikowi. Policzanki po ostatnich słabszych meczach powinny udowodnić swoją wyższość w starciu z najsłabszą drużyną ligi.

Nasz typ: Chemik z handicapem -2.5 seta @1.42

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!