Orlen Liga: Pałac vs Muszynianka


Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna zapewniła sobie dość szybko zwycięstwo w tabeli Orlen Ligi. Drużyna Bogdana Serwińskiego czekała tylko na to, z kim zagra w pierwszej rundzie play-offów. Ostatecznie okazało się, że Siódemka Legionovia Legionowo musi grać o utrzymanie w lidze z AZS-em Metal-Fach Białystok, Impel Wrocław pod koniec włączył wyższy bieg i Mineralne zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz.

Mineralne wywalczyły Puchar CEV, eliminując w półfinale Omniczkę Omsk, a w finale dwukrotnie po tie breakach Fenerbahce Stambuł.  Muszyna dokonała historycznego wyczynu, po raz pierwszy w historii zespołu, a także naszego kraju - dziewczynom udało się sięgnąć po to trofeum. W Pucharze Polski Muszynianka odpadła w półfinale, ale mając tak niewiele czasu na wypoczynek, ta porażka nie boli tak bardzo.

Bydgoszczanki w ćwierćfinale Pucharu Polski musiały zmierzyć się z AZS-em Metal-Fach Białystok. Drużyna z Podlasia w jednym secie z sześciu potrafiła nawiązać walkę, w pozostałych nie przekroczyła 20 punktów. W kolejnej fazie Pałac zagrał z Atomem Trefl Sopot, ale jedyne, na co było stać niżej notowane rywalki, to ugranie seta w jednym ze spotkań.

Choć Pałac zajął 8. miejsce w fazie zasadniczej, jest w drużynie kilka zawodniczek, grających na wysokim poziomie. Przede wszystkim wypada zacząć od Rachael McAdams, która prowadzi bloga pod nazwą "Żyję w mieście, którego nazwy nie potrafię wymówić". Ważnym ogniwem jest też Anna Grejman oraz Zuzanna Czyżnielewska.

W sobotnim meczu w Muszynie dość niespodziewanie po dwóch sromotnie przegranych partiach, bydgoszczanki podjęły walkę i wygrały seta. Tym razem mało punktowała Rachael Adams, zastąpiły ją Anna Grejman i Rita Liliom, która w fazie zasadniczej grała tragicznie. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktowały te same zawodniczki, co zwykle. Szwankowało trochę przyjęcie.

W drugim meczu już świetnie zaprezentowały się Mineralne i błyskawicznie odprawiły przyjezdne. Pałac w trzech setach zdobył ledwie 52 punkty, z czego 34 po punktach własnych. Blok Pałacu praktycznie leżał, a przyzwoity mecz zagrała tylko Anna Grejman. W Muszynie punkty rozłożyły się na kilka zawodniczek, a wszystko poukładało się tak dobrze, że nie musiała przez cały mecz grać Agnieszka Bednarek-Kasza. Najwięcej punktów wywalczyła Eleonora Dziękiewicz i popisała się też trzema blokami. Przyjęcie było już poprawniejsze.

Muszynianka, podobnie jak Bielsko w środę - chce wygrać i jak najszybciej zakończyć rywalizację, wrócić do siebie i... czekać na Atom Trefl Sopot. Bydgoszczanki powinny wyciągnąć wnioski, niesione dopingiem, mają szansę na urwanie seta czy wyrównaną walkę - stąd typ na over punktowy.

Nasz typ: powyżej 135.5 punktów @1.72

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!