Orlen Liga: Pałac vs PTPS


PTPS był rewelacją początku sezonu, zwycięstwa nad Impelem Wrocław, Siódemką Legionovią Legionowo, Pałacem Bydgoszcz - wywindowały zespół na czoło tabeli. Potem przyszła pierwsza porażka z Budowlanymi Łódź, a także czterosetowa z Atomem Trefl Sopot. Prawdziwy szał pilanki zrobiły jednak w siódmej kolejce, kiedy pokonały Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszyna, które okazały się później najlepszą (niemal nie do pokonania) drużyną fazy zasadniczej.

Zdecydowaną liderką pilskiej drużyny jest Tijana Malesević, ale wspomagają ją Małgorzata Lis czy Monika Martałek. PTPS zajął piątą pozycję w tabeli sezonu zasadniczego, w trakcie roku nie zdarzały im się większe wpadki, ale potrafiły właśnie nawiązywać walkę z Top 4, o czym świadczy, oprócz zwycięstwa z Muszyną, wygrana z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza w przedostatniej kolejce.

Bydgoszczanki w ćwierćfinale Pucharu Polski musiały zmierzyć się z AZS-em Metal-Fach Białystok. Drużyna z Podlasia w jednym secie z sześciu potrafiła nawiązać walkę, w pozostałych nie przekroczyła 20 punktów. W kolejnej fazie Pałac zagrał z Atomem Trefl Sopot, ale jedyne, na co było stać niżej notowane rywalki, to ugranie seta w jednym ze spotkań.

Choć Pałac zajął 8. miejsce w fazie zasadniczej, jest w drużynie kilka zawodniczek, grających na wysokim poziomie. Przede wszystkim wypada zacząć od Rachael McAdams, która prowadzi bloga pod nazwą "Żyję w mieście, którego nazwy nie potrafię wymówić". Ważnym ogniwem jest też Anna Grejman oraz Zuzanna Czyżnielewska.

Z PTPS-em umowę rozwiązał Mirosław Zawieracz i kilka dni temu okazało się, że siatkarki będą trenowane przez Dariusza Luksa, który w poprzednim (a właściwie jeszcze trwającym) sezonie trenował Lotos Trefl Gdańsk.

Faworytem bukmacherów są gospodynie, ale większym potencjałem dysponują przyjezdne, co pokazały przez cały sezon. Stawiamy na małą niespodziankę, by pilanki nie męczyły się przez dwa mecze u siebie.

Nasz typ: zwycięstwo PTPS @2.20

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!