Orlen Liga: Pałac vs Tauron MKS


Z zespołem wicemistrzyń, czyli MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza pożegnały się m.in Maja Tokarska, Magdalena Śliwa, Ivana Plchotova czy Belgijki Dirickx i Charlotte Leys, a także Joanna Kaczor. Doszła za to Sassa, która dotychczas występowała tylko w Brazylii, a także Natalia Guadalupe Brussa czy Rachael Adams, Amerykanka, która występowała w Pałacu. Oprócz tego w klubie zagrają Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, które reprezentowały Muszynę.

Dąbrowa wysoko była wyceniana przed sezonem, ale na razie ten zespół nie potrafił wzbić się na wyżyny. Zajmuje 5. miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami, trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Przegrane z Atomem, Chemikiem, Muszynianką i Impelem nie świadczą dobrze o formie zespołu. W ostatniej kolejce dąbrowianki męczyły się niemiłosiernie z PGNiG Piłą, a następnie poległy z Budowlanymi Łódź oraz w europejskich pucharach z Volero Zurych. Z drużyną pożegnał się Waldemar Kawka i z Bydgoszczą dąbrowianki wystąpią już pod wodzą nowego trenera.

Pałac Bydgoszcz zdecydowanie osłabił się po poprzednim sezonie, oddając Rachael Adams, Annę Grejman, Emilię Muchę, Justynę Sosnowską czy Magdalenę Mazurek. Powróciły Katarzyna Wysocka, Agata Karczmarzewska-Pura, Jana Sawoczkina, dosżły także Tamara Kaliszuk czy Monika Naczk.

Pałacanki przegrały kolejno z Muszynianką, Aluprofem, Impelem, następnie zdobyły pierwsze punkty w lidze, pokonując Piłę, a potem znów przegraly z Budowlanymi i Chemikiem Police. Wywalczony set z naszpikowanym gwiazdami beniaminkiem powinien uskrzydlić pałacanki, te jednak przegrały w ważnym meczu z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo, a następnie nie stawiły większego oporu Atomowi Trefl Sopot.

Dla dąbrowianek to świetna okazja do odbicia się od dna, najsłabszy zespół w lidze kontra wicemistrz. Tu może być tylko jeden wynik.

Nasz typ: poniżej 160.5 punktów @2.00

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!