Orlen Liga: Piła vs Aluprof


BKS Aluprof Bielsko-Biała przeorganizował się po poprzednim sezonie. Zmienił się trener (jest nim teraz Mirosław Zawieracz, który przez większą część poprzedniego sezonu trenował PTPS Piła), a także większa część składu. Z zespołu odeszła Ewelina Sieczka do Impelu Wrocław, Joanna Wołosz do Yamamay Busto Arsizio, Agata Sawicka do Chemika Police. Karierę zakończyła Milada Bergrova, na urlop macierzyński poszła Gabriela Wojtowicz, a Elisa Cella poszukuje klubu.

Do zespołu doszły Dorota Wilk, Natalia Strózik, Aleksandra Trojan, Małgorzata Wilk, a także zagraniczne zawodniczki: Danijela Nikić oraz Heike Beier. Z urlopu powróciła Karolina Ciaszkiewicz. W zespole pozostały m.in. Helena Horka, Mariola Wojtowicz, Koleta Łyszkiewicz czy Marta Szymańska. Na papierze drużyna wygląda nieco słabiej niż w poprzednim sezonie, ale nie jest powiedziane, że nie włączy się do gry o najwyższe trofea, szczególnie, że trener Zawieracz ma duże ambicje.

Aluprof rozegrał pięciosetówkę z Łodzią, ale potem już było lepiej - cztery sety z Pałacem Bydgoszcz i rozbicie Siódemki SK Bank Legionovii Legionowo. W Bielsku najlepiej dotychczas spisywały się Heike Beier, Helena Horka oraz Małgorzata Lis (punktowo). Drużyny nie oszczędzają kontuzje, ale trzon zespołu pozostaje zdrowy. Ostatnie dwa mecze w kratkę, czyli najpierw porażka z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą, a następnie zwycięstwo z Muszynianką. Chemik dla bielszczanek był już jednak zdecydowanie za mocny, podobnie jak Impel Wrocław.

PGNiG Piła po poprzednim sezonie straciła Monikę Martałek i Tijanę Malesević, a to zdaje się największe straty w szeregu zespołu. Zostały jednak Joanna Kuligowska, Natalia Krawulska czy Irina Archangielskaja. Nie jest to skład, który pozwoli walczyć o 5. miejsce jak przed rokiem - prawdopodobnie, ale o utrzymanie może być także ciężko, wiele zależy od najbliższych spotkań. PGNiG zdołał na razie wygrać tylko z Legionovią, a także wywalczyć punkt w starciu z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą.

Faworytkami w tym meczu są przyjezdne, ale pilanki stać na urwanie przynajmniej punktu.

Nasz typ:poniżej 180.5 punktów @1.60

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!