Orlen Liga: Piła vs Chemik


PGNiG Piła po poprzednim sezonie straciła Monikę Martałek i Tijanę Malesević, a to zdaje się największe straty w szeregu zespołu. Zostały jednak Joanna Kuligowska, Natalia Krawulska czy Irina Archangielskaja. Nie jest to skład, który pozwoli walczyć o 5. miejsce jak przed rokiem - prawdopodobnie, ale o utrzymanie może być także ciężko, wiele zależy od najbliższych spotkań. PGNiG zdołał na razie wygrać tylko z Legionovią, a także wywalczyć punkt w starciu z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. Ostatnio pilanki sprawiły jednak sporą niespodziankę, pokonując po tie breaku Impel Wrocław.

Jedną z drużyn, która na pewno powalczą o mistrza jest Chemik Police, który ma wsparcie Grupy Azoty, co pozwoliło na dokonanie dużych transferów. Bo czym jest odejście od beniaminka Veroniki Hudimy czy Agnieszki Rabki, kiedy do drużyny przyszły Anna Werblińska, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Bednarek-Kasza, czyli dziewczyny z Muszyny. Oprócz tego dwie Serbki: Maja Ognjenović i Ana Bjelica oraz na libero - Agata Sawicka. Największą gwiazdą jednak będzie Małgorzata Glinka-Mogentale. W zespole pozostały Joanna Mirek czy Izabela Kowalińska.

Chemik na razie zdeklasował wszystkie drużyny, z jakimi miał okazję się mierzyć. Były to dwa zespoły z najwyższej półki, czyli mistrz Polski - Atom Trefl Sopot oraz wicemistrz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, a także prawdopodobnie zespół, który będzie starać się o utrzymania - PGNiG Nafta Piła. Wszystkie mecze zakończyły się w trzech setach, a co ciekawe - nie były wystawiane pierwsze szóstki, czyli te najlepsze (na papierze) zawodniczki.Następnie Chemik poradził sobie z Muszynianką, a także z Pałacem Bydgoszcz, tracąc równocześnie pierwszego seta w lidze, co ciekawe, z jednym ze słabszych klubów w lidze. Ostatnio policzanki pokonały jeszcze bez większych problemów bielski Aluprof, a następnie we własnej hali straciły seta z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo. Dopiero pierwszy mecz rundy rewanżowej przyniósł porażkę ligową z Atomem Trefl Sopot. Chemik prowadził 2:0, by przegrać 2:3.

Policzanki w starciu z Piłą są zdecydowanymi faworytkami, po takim blamażu (bo mimo wszystko wygrana z Atomem była na wyciągnięcie ręki) powinny bez większych problemów pokonać Piłę.

Nasz typ: poniżej 130.5 punktów @.2.40

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!