Orlen Liga: Piła vs Pałac - play-outy


W play-outach grają drużyny, które zajęły odpowiednio 9. i 10. miejsce w lidze. Pałac zdobył w 18. kolejkach tylko trzy punkty, więc w starciu z PGNiG Piłą do czterech zwycięstw - nie ma zbyt wielkich szans. Sporą niespodzianką byłoby zwycięstwo w choć jednym spotkaniu.

PGNiG Piła po poprzednim sezonie straciła Monikę Martałek i Tijanę Malesević, a to zdaje się największe straty w szeregu zespołu. Zostały jednak Joanna Kuligowska, Natalia Krawulska czy Irina Archangielskaja. Nie jest to skład, który pozwolił walczyć o 5. miejsce jak przed rokiem. PGNiG zdołał na początku wygrać tylko z Legionovią, a także wywalczyć punkt w starciu z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. Następnie pilanki sprawiły jednak sporą niespodziankę, pokonując po tie breaku Impel Wrocław, a później w trzech setach rozprawiły się z Chemikiem Police.

Stety lub niestety - te pojedyncze zrywy nie pozwoliły na zakwalifikowanie się do play-offów, choć tak naprawdę brakowało niewiele, bo zaledwie wywalczonego punktu przeciwko BKS-owi Aluprof.

Pałac Bydgoszcz zdecydowanie osłabił się po poprzednim sezonie, oddając Rachael Adams, Annę Grejman, Emilię Muchę, Justynę Sosnowską czy Magdalenę Mazurek. Powróciły Katarzyna Wysocka, Agata Karczmarzewska-Pura, Jana Sawoczkina, dosżły także Tamara Kaliszuk czy Monika Naczk.

Pałacanki przegrały kolejno z Muszynianką, Aluprofem, Impelem, następnie zdobyły pierwsze punkty w lidze, pokonując Piłę, a potem znów przegraly z Budowlanymi i Chemikiem Police. Wywalczony set z naszpikowanym gwiazdami beniaminkiem powinien uskrzydlić pałacanki, te jednak przegrały w ważnym meczu z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo, a następnie nie stawiły większego oporu Atomowi Trefl Sopot. Ogólnie była to zdecydowanie najsłabsza drużyna pierwszej części sezonu.

Pałac jest niemal murowanym kandydatem do spadku, ekipa musi radzić sobie bez kontuzjowanej Zuzanny Czyżnielewskiej, do tego dysponuje mało doświadczonymi zawodniczkami, które z trudnem punktują w lidze. Postępy zrobiły wszystkie inne drużyny w Orlen Lidze. Nie ma co liczyć na to, by można się było spodziewać cudów po drużynie znad Brdy.Później policzankom zdarzały się wpadki w postaci straconych setów czy gorszy mecz w Pucharze Polski, który ostatecznie zdobyły. 

Faworytkami są zawodniczki PGNiG Piły (@1.08), ale Pałacanki mogą wygrać seta, ostatnio doprowadziły do tie-breaka (@1.80).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!