Orlen Liga: Siódemka vs Jedynka


Najwyższa klasa rozgrywkowa kobiecej siatkówki nie jest ligą zamkniętą, jak ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Do Orlen Ligi awansuje zwycięzca I ligi, ale nie sezonu zasadniczego, ale rozgrywki play-off.

PSPS Chemik Police pokonał Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:19, 25:16, 25:20) w trzecim meczu finału play off I ligi (do trzech zwycięstw) i dzięki temu to właśnie drużyna z Polic zastąpi w nowym sezonie AZS Białystok w Orlen Lidze.

Jedynka Aleksandrów Łódzki zmierzy się z dziewiątą drużyną sezonu, czyli Siódemką Legionovia Legionowo, która w fazie play-out rozprawiła się w pięciu meczach (do czterech zwycięstw) z AZS-em Metal-Fach Białystok. Innymi słowy: w Orlen Lidze zagra albo Jedynka, albo Siódemka.

Siódemka Legionovia Legionowo miała ambicje na więcej, a na pewno na czołową ósemkę. Niestety dla zespołu, Impel Wrocław w końcówce się podniósł, a Pałac Bydgoszcz zdołał wcześniej nadrobić sporą część punktów. Play-outy z Białymstokiem miały byc formalnością, klub z Podlasia miał ogromne problemy finansowe, kadrowe i pierwsze zwycięstwo na rozpoczęcie walki - było zaskakujące. Później poszło nieco łatwiej, ale jeśli siatkarki z Legionowa mają problemy z rozbitym Białymstokiem, to dlaczego mają wygrać z ambitnymi zawodniczkami z I-ligowej Jedynki?

Jedynka Aleksandrów Łódzki od kilku lat utrzymuje się w I i II ligi, choć sezon zasadniczy udało im się zakończyć na pierwszym miejscu, w decydujących meczach lepsze okazały się zawodniczki z Chemika Police, w trzech meczach oddając ledwie seta.

W pierwszym meczu wygrała Siódemka Legionovia Legionovo, pomogła publiczność, ale nie można powiedzieć, żeby przyjezdne poddały się bez walki. Udało im się urwać jednego seta, ale to Lalki przystąpią do drugiego spotkania bardziej pewne siebie. MVP została Małgorzata Skorupa, a na trybunach była jej bardziej utytułowana siostra Katarzyna.

Ewentualne dwa kolejne mecze zostaną rozegrane w Aleksandrowie 4 i 5 maja.

Nasz typ: powyżej 160.5 punktów w meczu @1.72


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!