Orlen Liga: Siódemka w play-outach


Najwyższa klasa rozgrywkowa kobiecej siatkówki nie jest ligą zamkniętą, jak ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Do Orlen Ligi awansuje zwycięzca I ligi, ale nie sezonu zasadniczego, ale rozgrywki play-off.

PSPS Chemik Police pokonał Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:19, 25:16, 25:20) w trzecim meczu finału play off I ligi (do trzech zwycięstw) i dzięki temu to właśnie drużyna z Polic zastąpi w nowym sezonie AZS Białystok w Orlen Lidze.

Jedynka Aleksandrów Łódzki zmierzy się z dziewiątą drużyną sezonu, czyli Siódemką Legionovia Legionowo, która w fazie play-out rozprawiła się w pięciu meczach (do czterech zwycięstw) z AZS-em Metal-Fach Białystok. Innymi słowy: w Orlen Lidze zagra albo Jedynka, albo Siódemka.

Siódemka Legionovia Legionowo miała ambicje na więcej, a na pewno na czołową ósemkę. Niestety dla zespołu, Impel Wrocław w końcówce się podniósł, a Pałac Bydgoszcz zdołał wcześniej nadrobić sporą część punktów. Play-outy z Białymstokiem miały byc formalnością, klub z Podlasia miał ogromne problemy finansowe, kadrowe i pierwsze zwycięstwo na rozpoczęcie walki - było zaskakujące. Później poszło nieco łatwiej, ale jeśli siatkarki z Legionowa mają problemy z rozbitym Białymstokiem, to dlaczego mają wygrać z ambitnymi zawodniczkami z I-ligowej Jedynki?

Jedynka Aleksandrów Łódzki od kilku lat utrzymuje się w I i II ligi, choć sezon zasadniczy udało im się zakończyć na pierwszym miejscu, w decydujących meczach lepsze okazały się zawodniczki z Chemika Police, w trzech meczach oddając ledwie seta.

Faworytkami pierwszego meczu, który zostanie rozegrany w Arenie Legionowo są oczywiście gospodynie, podobnie będzie w niedzielę. Dwa kolejne mecze zostaną rozegrane w Aleksandrowie 4 i 5 maja.

Nasz typ: poniżej 180.5 punktów w meczu @1.65

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!