Orlen Liga: Tauron MKS vs Aluprof BB


Aluprof na początku sezonu wydawał się być na tyle mocny, że mówiono nawet o mistrzostwie. Pokonanie Mineralnych do zera jeszcze bardziej podbudowało nastroje. W drugiej części sezonu nadszedł kryzys. Problemy zdrowotne Elisy Celli spowodowały, że drużyna nie była już tak skuteczna, ale ostatecznie bielszczanki pozostały na podium. Agata Sawicka zapowiada walkę i zapewnia o ciężkich treningach zespołu.

Helena Horka, Milada Bergrova czy Ewelina Sieczka, potrafią zdziałać cuda. Dziewczyny na boisku prezentują się trochę jak wielka, szczęśliwa rodzina, a to klucz o sukcesu.

Dąbrowa grała w kratkę, była zespołem z czołówki, który najczęściej wygrywał po tie breakach. Dobrze to świadczy o drużynie, która wytrzymywała ciśnienie w tym dość losowym elemencie gry. Przez dłuższą część sezonu z gry wyłączona była Krystyna Strasz, ale dobrze zastępowała ją Milena Stacchiotti. MKS sprawia wrażenie świetnie rozumiejącego się zespołu na boisku.

MKS jako jedyny musiał w ćwierćfinałach rozgrywać cztery mecze. Ciężko mówić, żeby w pierwszym spotkaniu Impel po prostu wygrał z Dąbrową Górniczą. Siatkarki z Dolnego Śląska po prostu rozbiły MKS! Wygrana w trzeciej partii do 11 budzi ogromny podziw. Zupełnie nieporadne były gospodynie, 10 punktów wywalczyła Joanna Kaczor, Maja Tokarska zdobyła 9 oczek, a reszta drużyny była niemal calkowicie nieporadna.

W drugim meczu dąbrowianki wygrały już 3:0, pokazując Impelowi, że pierwszy mecz był tylko wypadkiem przy pracy. 19 punktów wywalczyła Joanna Kaczor, świetnie też zagrała Charlotte Leys. W trzecim spotkaniu lepsze okazały się również dąbrowianki, w hali w Twardogórze Sycowskiej (bo Hala Orbita i Hala Stulecia były zajęte) wygrały 3:1. MVP meczu została Katarzyna Zaroślińska, która początkowo nie znalazła się nawet w wyjściowej szóstce.

Aluprof z Łodzią prezentował się świetnie, na rozegraniu dzieliła i rządziła Joanna Wołosz, a świetnie blokiem grała Gabriela Wojtowicz. Mniej skuteczne były Czeszki, ale nadrabiała za nie m.in. Ewelina Sieczka.

Szykuje się pasjonująca walka, która na pewno nie zakończy się w trzech setach ani trzech meczach.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów @2.10

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!