Orlen Liga: Tauron MKS vs Atom


Atom Trefl Sopot broni tytułu mistrza Polski, ale będzie o to niezywkle trudno. Z czasem nieco impetu straciła Rachel Rourke i już nie bombardowała kolejnych rywalek, trochę problemów zdrowotnych i ostatecznie sopocianki awansowały z fazy grupowej Ligi Mistrzyń, ale niestety nie zaprezentowały się tam najlepiej.

W lidze Atomówki grały w kratkę, z najlepszymi - przegrywały, a miały także wpadki, np. z Impelem Wrocław. Niestety oprócz Rourke, słabiej zaczęła grać Erika Coimbra, a sama Mariola Zenik nie potrafiła zawsze podnosić defensywy zespołu. Pod koniec dobrze grała Justyna Łukasik i ciężar z Rourke zdjęła Julia Shelukhina.

Dąbrowa grała w kratkę, była zespołem z czołówki, który najczęściej wygrywał po tie breakach. Dobrze to świadczy o drużynie, która wytrzymywała ciśnienie w tym dość losowym elemencie gry. Przez dłuższą część sezonu z gry wyłączona była Krystyna Strasz, ale dobrze zastępowała ją Milena Stacchiotti. MKS sprawia wrażenie świetnie rozumiejącego się zespołu na boisku. MKS jako jedyny musiał w ćwierćfinałach rozgrywać cztery mecze.

Atom w półfinale rozprawił się z Muszyną, ale była to bardzo ciężka przeprawa, obejmująca pięć spotkań. O zwycięstwie przesądziła oczywiście Rachel Rourke i traficzna postawa rozgrywającej Mineralnych w decydującym meczu.

Jedno spotkanie pomiędzy Atomem a Tauronem MKS zostało już rozegrane w niedzielę. Okazało się, że gospodynie z Hali przy Alei Róż nie miały większych problemów z przeciwniczkami, nie oddały im nawet seta. Co ciekawe - przed meczem złamania ręki doznała Aleksandra Liniarska, czyli dość ważne ogniwo zespołu. Jak widać, Dąbrowę to zdarzenie tylko zmobilizowało, udało się szybko i bez bólu wygrać pierwszy mecz.

W poniedziałek można się spodziewać, że sopocianki wyciągną wnioski, ale czy to wystarczy? MKS gra pewnie, skutecznie i znalazł receptę na Rourke.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów @1.85

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!