Orlen Liga: Tauron MKS vs Atom


Atom Trefl Sopot pozbył się trenera Adama Grabowskiego, którego zastąpił Holender Teun Bujis, a także Rachel Rourke (największej gwiazdy), Doroty Wilk, Anity Kwiatkowskiej, Eriki Coimbry czy Noris Cabrery. Do składu dołączyły za to Zuzanna Efiemienko, Charlotte Leys, Judith Pietersen, Kimberly Hill oraz Brizitka Molnar. Generalnie wydaje się, że przed rokiem skład był silniejszy, ale w Sopocie są znakomite warunki do gry, treningów i dziewczyny pokazały już w poprzednich latach, że nie drużyna nie musi być naszpikowana gwiazdami, by sięgnąć po mistrzostwo.

Sopocianki przegrał w I rundzie, bowiem mierzył się z Chemikiem Police, czyli największym potentatem ligi. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i wtedy o grze Atomu nie można było powiedzieć ani jednego dobrego słowa. Kolejne mecze były już jednak dobre, zwycięstwo w czterech setach z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą oraz z Muszyną na wyjeździe, to wyniki z pewnością pozytywne. Starcie sopocianek w Łodzi było na dobrym poziomie, MVP została Izabela Bełcik i z pewnością można wyróżnić Zuzę Efimienko. Następnie Atomówki bez wiekszych problemów pokonały Pałac i po czterosetowej batalii przegrały z Vakifbankiem Stambuł w Lidze Mistrzyń, porażki doznały także w meczu wyjazdowym. Momentem przełomowym dla mistrza Polski może być zwycięstwo w hali AWF-u Gdańsk z Chemikiem Police w spotkaniu rewanżowym. Sopocianki pokazały wolę walki i przede wszystkim kawał dobrej siatkówki.

Z zespołem wicemistrzyń, czyli MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza pożegnały się m.in Maja Tokarska, Magdalena Śliwa, Ivana Plchotova czy Belgijki Dirickx i Charlotte Leys, a także Joanna Kaczor. Doszła za to Sassa, która dotychczas występowała tylko w Brazylii, a także Natalia Guadalupe Brussa czy Rachael Adams, Amerykanka, która występowała w Pałacu. Oprócz tego w klubie zagrają Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, które reprezentowały Muszynę.

Dąbrowa wysoko była wyceniana przed sezonem, ale na razie ten zespół nie potrafił wzbić się na wyżyny. Zajmuje 5. miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami, trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Przegrane z Atomem, Chemikiem, Muszynianką i Impelem nie świadczą dobrze o formie zespołu. Potem było jeszcze gorzej, z PGNiG Piła zakończył się mecz w tie breaku, ale styl pozostawał wiele do życzenia, natomiast porażka z Beef Master Budowlanymi Łódź okazała się totalnym blamażem. Waldemar Kawka ustąpił miejsca nowemu trenerowi, którym został Włoch - Nicola Negro.

Atomówki są zdecydowanie na fali po zwycięstwie nad Chemikiem i Gent w Lidze Mistrzyń. Dąbrowa z nowym trenerem jeszcze nie miała okazji mierzyć się z drużyną na tyle silną w lidze, bo w rozgrywkach europejskich póki co się nie powiodło (porażki z Volero Zurych i Dynamem Kazań).

Nasz typ: zwycięstwo Atomu @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!