Orlen Liga: Tauron MKS vs Budowlani


BeefMaster Budowlani Łódź po dwóch latach przerwy zyskał nowego tytularnego sponsora (wcześniej była nim Organika). Skład również został mocno pozmieniany, ze stanowiska trenera ustąpił Maciej Kosmol, który miał być drugim trenerem kadry, ale ostatecznie trenuje Legionovię. Można mieć żal do Kosmola, ale w jego miejsce pozyskano Adama Grabowskiego, twórcę sukcesu Atomu Trefl Sopot. Z zespołem pożegnały się Courtney Thompson i Paola Ampudia (obie szukają klubu), a także Marta Wójcik, która pozostanie w kraju oraz Magdalena Piątek i Dominika Golec, które zasilą szeregi Muszynianki.

Do Łodzi dołączyły Ewa Cabajewska, z AZS-u Białystok, Martyna Grajber, zdolna 18-latka. Oprócz tego dwie zawodniczki z Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza - Natalia Nuszel i Magdalena Śliwa (została kapitanem). Po roku przerwy powróci Anita Kwiatkowska, a wraz z nią z Sopotu przybyła Noris Cabrera. Dołączyły także wysoka Tabi Love z Kanady oraz Ukrainka Olha Tracz (grała w Olympiakosie Pireus).

Beef Master Budowlani Łódź głównie zmagały się nie z przeciwnikami, ale z problemami wewnątrz drużyny. Po niezłym meczu z Aluprofem na wyjeździe, gdzie łodzianki urwały punkt rywalkom. Wiadomo było, że Sylwia Pycia na jakiś czas będzie wykluczona z gry, a to najważniejsza środkowa w zespole. Kontuzji na treningu przed meczem z Impelem Wrocław doznała Dorota Ściurka i cały plan legł w gruzach. Porażka była dotkliwa. Łodzianki zrehabilitowały się (bez Pyci, Ściurki i z kontuzjowaną Sikorską, która jednak grała) w Pile, ale styl był kiepski. Potem przyszło jeszcze zwycięstwo nad Pałacem oraz z Siódemką, a także przeciętny mecz z Atomem Treflem Sopot.

Z zespołem wicemistrzyń, czyli MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza pożegnały się m.in Maja Tokarska, Magdalena Śliwa, Ivana Plchotova czy Belgijki Dirickx i Charlotte Leys, a także Joanna Kaczor. Doszła za to Sassa, która dotychczas występowała tylko w Brazylii, a także Natalia Guadalupe Brussa czy Rachael Adams, Amerykanka, która występowała w Pałacu. Oprócz tego w klubie zagrają Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, które reprezentowały Muszynę.

Dąbrowa wysoko była wyceniana przed sezonem, ale na razie ten zespół nie potrafił wzbić się na wyżyny. Zajmuje 5. miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami, trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Przegrane z Atomem, Chemikiem, Muszynianką i Impelem nie świadczą dobrze o formie zespołu. W ostatniej kolejce dąbrowianki męczyły się niemiłosiernie z PGNiG Piłą i tylko zwycięstwo za trzy punkty jest przyjmowane w meczu z Budowlanymi.

Czy tak się stanie? Łodzianki dobrze grają na bloku, potrafią mieć naprawdę dobre momenty i sprawiać problemy nawet najlepszym, stać je na wywiezienie punktu z chimeryczną Dąbrową.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów @2.65

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!