Orlen Liga: Typy na sobotę


W Pile miejscowy PTPS postara się o niespodziankę z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyną. Pilanki dobrze rozpoczęły sezon, potykając się dopiero w czwartej kolejce z Budowlanymi Łódź. Przed tygodniem wyrwały seta Atomowi Trefl Sopot, który powraca do lepszej dyspozycji. Więcej ugrać się nie udało, bowiem drużyna miała za słabą skuteczność w ataku, przyjęcie funkcjonowało przeciętnie. Najwięcej punktowały Daria Pasze i Magdalena Wawrzyniak. Dobrze spisała się też tradycyjnie Tijana Malesević.

Muszynianka do Piły przyjedzie podrażniona porażką w Lidze Mistrzyń z Lokomotivem Baku. Choć Mineralne nie były faworytkami, po wygranej drugiej partii do 11, rozbudziły apetyty kibiców. Niestety nie udało się, dwa kolejne sety to już popis słabszej gry, a przecież w Muszynie byle kto nie gra. Zagrywki Agnieszki Bednarek-Kaszy tradycyjnie robiły krzywdę rywalkom, ale to było za mało, by wygrać. W poprzedniej kolejce Mineralne uporały się z Impelem Wrocław, najwięcej punktowały Sanja Popović, Helene Rousseaux i wspomniana Bednarek-Kasza. W lidze drużyna przegrała dotychczas raz, ale Atom Trefl Sopot zaczyna gonić czołówkę, więc na porażkę pozwolić sobie nie można.

Impel Wrocław zagra z również podrażnionym po europejskich pucharach Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. Pod nieobecność Krystyny Strasz na pozycji libero występuje Charlotte Leys. W ostatniej kolejce dąbrowianki przegrały z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała, a godna wyróżnienia w tym spotkaniu była tylko Katarzyna Zaroślińska. Wiadomo, jaki potencjał drzemie w tej drużynie, jest w stanie powalczyć o mistrza.

Inaczej sprawa ma się w Impelu Wrocław. Wydawało się, że skład jest fantastyczny, a tymczasem Kim Staelens i Vesna Djurisic nie są w stanie same wygrywać meczów. Z Muszyną poprawnie zagrała tylko Katarzyna Konieczna, o ile tak można nazwać osiągnięcie 38 procent skuteczności w ataku.

Rozkręcający się Atom Trefl Sopot na wyjeździe zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz. Można powiedzieć, że będzie to pojedynek Rachael Adams z Rachel Rourke. Zespół znad Brdy rozczarowuje i ciężko się spodziewać, by Pałac mógł się pokusić o niespodziankę.

Nasze typy:

- powyżej 135.5 punktów w meczu Piła - Muszyna @1.50

- poniżej 180.5 punktów w meczu Pałac - Atom @1.42

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!