Orlen Liga: Typy na sobotę!


W Pile miejscowy PTPS zmierzy się z liderującym w tabeli BKS-em Aluprof Bielsko Biała. Gospodynie są swego rodzaju rewelacją sezonu, bo nie mając w składzie wielkich gwiazd, potrafiły uplasować się na piątej pozycji, odnieść pięć zwycięstw, w tym jedno nad Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna.

PTPS Piła miała spokojnie walczyć o miejsca 5-8. Klub nie sprowadził wielkich gwiazd, w drużynie grają w większości Polki i tylko dwie zawodniczki zagraniczne, ale mające stałe miejsce w składzie. Szczególne zasługi dla drużyny ma Tijana Malesević, zawsze bardzo pozytywnie nastawiona zawodniczka i sporo punktująca. Drugą zagraniczną siatkarką  w składzie jest Marina Katić, bardzo solidna rozgrywająca. O sile PTPS-u świadczy przede wszystkim zgranie. Monika Martałek, Małgorzata Lis i Katarzyna Wysocka zdają się rozumieć bardzo dobrze.

Aluprof w każdym elemencie pokazuje kawał dobrej siatkówki. Począwszy od libero - Agaty Sawickiej, przez przyjmujące, takie jak Elisa Cella czy Ewelina Sieczka, do rozgrywającej Joanny Wołosz. Między dziewczynami jest silna nić porozumienia i dzięki temu są tak silne w Orlen Lidze. Ważnym ogniwem są też dwie Czeszki: Milada Bergrova i Helena Horka. Zespół z Bielska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (jeśli nie liczyć meczu Muszynianki z tej kolejki), wystarczy mu zaledwie punkt do utrzymania tego stanu rzeczy.

W Białymstoku miejscowym pokaże się Atom Trefl Sopot, aktualny mistrz kraju. Zawodniczki z Podlasia w końcu odniosły upragnione zwycięstwo z Legionovią i generalnie wszystko idzie ku lepszemu. Choć wciąż klub ma problemy finansowe, kłopoty z halą, sama drużyna ma się dobrze, z meczu na mecz wygląda lepiej. Dużo brakuje do perfekcji, ale dziewczyny juz nie są na ostatnim miejscu w tabeli. Atom to oczywiście głównie Rachel Rourke, nic się nie zmienia od kilku spotkań. Nie jest to ten sam zespół, co rok temu, ale nie zmienia to faktu, że pozostaje jednym z kandydatów do podium, a AZS Białystok to tylko kolejny rywal na drodze. Mimo wszystko miejscowy AZS nie podda się bez walki, to pewne.

Nasze typy:
- powyżej 135.5 punktów w meczu AZS - Atom @1.50
- dla odważnych: PTPS Piła z handicapem +1.5 seta @2.40

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!