Orlen Liga: Typy na sobotę!


Do Sopotu pojechała Siódemka Legionovia Legionowo, czyli przeambitny beniaminek ligi. Atom w piątek był na językach całej siatkarskiej Polski. Najpierw pojawiła się informacja, że Jerzy Matlak nie jest już trenerem, a kilka godzin później pojawiły się wypowiedzi trenera, który twierdził, że go zwolniono dyscyplinarnie. Na razie obowiązki przejął drugi trener, ale nigdy w takich sytuacjach w drużynie nie ma mowy o stoickim spokoju. Rozproszone siatkarki Atomu Trefla Sopot mogą gładko nie wygrać z przyjezdnymi, które względem poprzedniego starcia, poczyniły pewne zmiany w składzie. Cennym nabytkiem jest Magdalena Saad, ale tak naprawdę same młode zawodniczki, jeszcze przed przyjściem libero, potrafiły osiągać naprawdę sympatyczne wyniki. Atom jest faworytem, ale liczymy na wyrównany mecz.

W Łodzi, wyjątkowo w Pałacu Sportu, a nie w Atlas Arenie, miejscowe Budowlane zmierzą się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Wciąż w barwach MKS-u nie wystąpi Krystyna Strasz, zawodniczka pewnie w ogóle do Łodzi nie przyjedzie. Niestety jest to mocny punkt drużyny i choć dziewczyny jakoś sobie radzą (mają tylko dwa punkty straty do lidera), pewnie z Krysią byłoby dużo lepiej. Łodzianki mają potencjał i mocno wierzą w to, że mogą wygrywać nawet z najlepszymi, ale niestety mecz Muszynianką pokazał, że na razie o trzech punktach z takimi zespołami nie ma mowy. Kadrowo wydaje się, że prędzej z Tauronem będą mogły powalczyć gospodynie, szczególnie, że do szeregów powróciła Dominika Golec. Środkowa Budowlanych wskazała niedawno MKS jako głównego kandydata do złota w tym sezonie. Łodzianki grają falami, potrafią tracić punkty seriami, potrafią także wysoko prowadzić i trwonić to, co wywalczą. Dąbrowianki są dużo równiejsze i choć ciężko spodziewać się jednostronnego meczu, nie ma co liczyć na niespodziankę i zwycięstwo Budowlanych.

W ostatnim meczu sobotnim PTPS Piła zmierzy się z Impelem Wrocław. Oba zespoły przed sezonem wydawały się być na podobnym poziomie. Okazało się, że pilanki są czarnym koniem rozgrywek, a wrocławianki kandydatkami do spadku. W Impelu kontuzje, odeszła też Kim Staelens, która miała być największą gwiazdą drużyny, a tym razem już powinna zagrać Maja Ojgenović. PTPS grają cały sezon solidnie, właściwie ciężko się do czegokolwiek przyczepić, bo dwie zagraniczne zawodniczki świetnie rozumieją się z polską częścią zespołu. Zwycięstwo nad Muszynianką jeszcze zaostrzyło apetyty pilanek i nic w tym dziwnego. Choć Impel ostatnio walczy, walczy... ostatecznie przegrywa, czy to już czas na zwycięstwo? PTPS gra zbyt równo.

Nasze typy:
- powyżej 135.5 punktów w meczu Atom - Legionovia @1.85,
- Tauron MKS Dąbrowa Górnicza z handicapem -1.5 seta @1.30

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!