OrlenLiga: Budowlani vs Aluprof


Dwa mecze w Bielsku-Białej przyniosły serię rozczarowań siatkarkom z Łodzi, ale niestety przyczyny ku temu były zasadne, choć nie do końca związane z poziomem sportowym.

Budowlane w sezonie zasadniczym zajęły szóste miejsce, choć miały spore szanse na bycie oczko wyżej. Ostatecznie może dobrze się stało, bo trafiły (w tej chwili) na najsłabszy zespół z top 4, czyli BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Aluprof na początku sezonu wydawał się być na tyle mocny, że mówiono nawet o mistrzostwie. Pokonanie Mineralnych do zera jeszcze bardziej podbudowało nastroje. W drugiej części sezonu nadszedł kryzys. Problemy zdrowotne Elisy Celli spowodowały, że drużyna nie była już tak skuteczna, ale ostatecznie bielszczanki pozostały na podium. Agata Sawicka zapowiada walkę i zapewnia o ciężkich treningach zespołu.

W Bielsku, jak wspominaliśmy, dwukrotnie górą były gospodynie. Raz w czterech setach, raz w trzech. Okazało się, że Budowlani pomimo długich przygotowań, tuż przed meczem, mają spore problemy zdrowotne. Przede wszystkim zmagały się z nimi dwie czołowe zawodniczki: Magdalena Piątek i Dominika Golec. Oprócz tego nie najlepiej czuła się Ewelina Mikołajewska.

Jak będzie teraz? Ciężko powiedzieć, we wtorek z Budowlanymi z powodów osobistych pożegnała się Katarzyna Bryda. W tak ciężkiej sytuacji każdy set będzie na wagę złota.

Faworytem jest (ponownie) Aluprof, bo Helena Horka, Milada Bergrova czy Ewelina Sieczka, potrafią zdziałać cuda. Dziewczyny na boisku prezentują się trochę jak wielka, szczęśliwa rodzina, a to klucz o sukcesu.

Nasz typ: powyżej 160.5 punktów w meczu @1.50

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!