OrlenLiga: Impel vs Legionovia


W ostatniej kolejce Orlen Ligi jako pierwsze na parkiet wyjdą zawodniczki Impelu Wrocław oraz Siódemki Legionovii Legionowo.

Choć drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i dzielą je teoretycznie zaledwie trzy punkty, na parkiecie dzieli je zdecydowanie więcej, przynajmniej ostatnio...

Oba zespoły spotkały się ze sobą pod koniec listopada w Arenie Legionowo, wtedy wielką niespodzianka nie była wygrana Siódemki w tie breaku. Już wtedy w szeregach zespołu gospodyń była Magdalena Saad na pozycji libero, świetnie spisała się wtedy Krystyna Michailenko, dobry mecz rozgerały także Anna Sołodkowicz i Małgorzata Skorupa. Siły w tym zespole się nie zmieniły, dobrze punktuje także Kinga Bąk, a ważnym ogniwem sa Marta Siwka i Ilona Gierak.

Impel w tamtym meczu musiał sobie radzić jeszcze bez Majki Ognjenović, która aktualnie na rozegraniu jest jedną z lepszych zawodniczek na tej pozycji w lidze. Choć może nie zawsze siatkarki w drużynie chcą kończyć ataki tak dobrze, jak rozgrywa Maja, warto pochwalić Maję. W tamtym meczu najlepiej punktowała z wrocławianek Makare Wilson, Katarzyna Mroczkowska i Patrycja Polak.

Aktualnie w Impelu w niezłej formie jest Bogumiła Pyziołek, a także lepiej spisuje się Katarzyna Konieczna. Milena Rosner najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą. Zespół w ryzach stara się trzymać Vesna Djurisić, kapitan zespołu. Odmianę na parkiecie zaserwował Impelowi nowy szkoleniowiec z Norwegii, właśnie odejście Rafala Błaszczyka było przełmem w grze drużyny.

Impel w drugiej części sezonu zasadniczego pokonał Atom Trefl Sopot, zagrał niezły mecz z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza i wyrwał punkt BKS-owi Aluprof Bielsko-Biała.

Legionovia miała nadzieje, że jednak rzutem na taśmę uda się coś zdziałać, no i rzeczywiście siatkarki ostatnio lepiej się spisywały, pokonały szybko Białystok, urwały seta Aluiprofowi, a także urwały punkt MKS-owi z Dąbrowy Górniczej.

Faworytkami są wrocławianki, jednak nie potrafią one grać na równym poziomie przez cały mecz, dla Siódemki to ostatnia szansa, więc zapowiada się walka!

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Nasz typ: powyżej 160.5 punktów w meczu @1.72