OrlenLiga: Impel vs Muszynianka


Impel Wrocław stracił tylko Maję Ognjenović - rozgrywającą, to największa strata, oprócz tego odeszły Wioletta Szkudlarek i Marta Haładyn. Doszły natomiast Frauke Dirickx, Magdalena Gryka, Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Sieczka, Joanna Kaczor oraz Maren Brinker. Pod wodzą Tore Aleksandersena te dziewczyny stać na bardzo dużo!

Drużyna z Dolnego Śląska mierzyła się na razie z PGNiG Naftą Piła, BeefMaster Budowlanymi Łódź oraz Pałacem Bydgoszcz. Rywale słabi, ale wszystkie zwycięstwa przekonujące. W ostatnim meczu nie grała Makare Wilson, a okazało się także, że kontuzja na pół roku wyeliminowała Monikę Martałek. Impelanki mają jednak na tyle dobry skład, że nie jest to zbyt duża strata, pozyskano zresztą już nową zawodniczkę.

Impel następnie przegrał z Legionovią, ale potem odbił to sobie zwycięstwami z Atomem Treflem Sopot w trzech setach oraz z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS to klub o zdecydowanie najdłuższej nazwie w lidze. W przeciwieństwie do Legionovii, zespół stracił duże finanse, które przed rokiem włożyli w drużynę sponsorzy. Dopiero III miejsce i tylko zwycięstwo w Pucharze CEV, nie zatrzymało sponsorów i czołowych zawodniczek.

Odeszły: Sanja Popović, Valentina Serena, Helene Rousseaux oraz cała grupa Polek - Eleonora Dziękiewicz, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł, Kinga Kasprzak oraz Anna Kaczmar. Doszły m.in. Magdalena Mazurek, Ivana Plchotova, Dominika Golec, Magdalena Piątek, Natalia Kurnikowska, Emilia Mucha oraz Karolina Różycka. Pozostały po poprzednim sezonie Paulina Maj i Aleksandra Jagieło.

W pierwszej kolejce Muszynianka rozgromiła Pałac Bydgoszcz, następnie pokonała Legionovię, przegrała z Atomem, a potem znów pokonała Dąbrowę Górniczą i przegrała z Chemikiem Police. W ostatniej kolejce Mineralne przegrały z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała.

Nasz typ: Impel z handicapem -1.5 seta @1.42

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!