OrlenLiga: Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź


Budowlani Łódź po słabszym początku sezonu, kiedy udało się w trzech pierwszych kolejkach wywalczyć zaledwie punkt, powrócili na właściwe tory. Do kompletu wyników, Budowlanym brakuje zwycięstwa 3-1, być może uda się tym razem.

Siódemka Legionovia Legionowo wydawała się być drużyną najsłabsza w stawce, ale okazało się, że przebudowany i osłabiony zespół Akademiczek z Białegostoku nie jest w stanie wygrać żadnego spotkania i co więcej, dziewczyny już same przyznają, że powoli przestają wierzyć w to, że mogą z kimś wygrać.

Najważniejszą zmianą w Budowlanych Łódź jest urlop Katarzyny Ciesielskiej, a pozyskanie Agaty Durajczyk. Być może to nie tylko zasługa libero, ale także innych nowych przyjmujących, ale łodzianki nareszcie notują przyzwoite statystyki w tym elemencie gry. Dobrze spisuje się w roli kapitana Sylwia Pycia, doświadczona siatkarka idealnie sprawdza się na boisku. Już dwa razy w tym sezonie Maciej Kosmol dał dwie duże szanse Ewelinie Mikołajewskiej i jak na razie zawodniczka dobrze wykorzystuje szanse. Świetnie spisują się Aleksandra Sikorska i Aleksandra Kruk. Od meczu z Impelem obie zawodniczki mocno punktują, stanowiąc mocną podporę dla Sorai Dos Santos. Śmiało można powiedzieć, że Budowlane nie powinny walczyć o miejsca 7-8, ale o 5-6, przynajmniej na razie, w tabeli.

Beniaminek z Legionowa swoje pierwsze zwycięstwo odniósł z Pałacem Bydgoszcz, to bardzo cenne punkty, historyczne dla tej drużyny. Na liderkę zespołu wyrosła Kinga Bąk, ale wspomaga ą dzielnie Anna Sołodkowicz, a także Małgorzata Skorupa. W Legionovii kiepsko jest z przyjęciem, zawodniczki mają też problemy z kończeniem ataków, więc generalnie jest to stopień wyżej od AZS-u Białystok, ale dalej za mało, żeby samą ambicją wygrywać z silniejszymi. Atutem na pewno będzie własna hala, a tak naprawdę wiele będzie zależeć od postawy przyjezdnych, które z Legionovią są w stanie wygrać zarówno w trzech, jak i pięciu setach.

Maciej Kosmol dzięki ciekawym zawodniczkom, zbudował fajną drużynę, nawet bez Magdy Piątek, która doszła niedawno, wyglądało to dobrze. Już niedługo powróci Dominika Golec, co też powinno wpłynąć pozytywnie na zespół, choć przecież Ola Sikorska sprawdza się bardzo dobrze.

Legionovia punktów będzie mogła poszukać jeszcze za dwa tygodnie, kiedy w swojej hali zagra z Białymstokiem, a także ewentualnie za trzy tygodnie z bardzo nierównym Impelem Wrocław.

Nasz typ: zwycięstwo Budowlanych Łódź @1.42

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!