OrlenLiga: Legionovia vs Impel


Nie zdarza się często, by beniaminek ligi, tak dobrze sobie radził i przy okazji wzbudzał tak duże emocje. Znakomicie zorganizowany PR, zgrana drużyna, dobry trener i oddani kibice - to wszystko ma Siódemka Legionovia Legionowo, będąc na początku swojej przygody w Orlen Lidze.

Legionovia zajmuje siódme miejsce z dorobkiem sześciu punktów za dwa zwycięstwa: z Pałacem Bydgoszcz i Budowlanymi Łódź. Wydawało się, że łatwe punkty wpadną z AZS-em Białystok, ale zawodniczki z Podlasia postanowiły sprawić niespodziankę i wygrać swój pierwszy mecz w sezonie.

Hala w Legionovie jest bardzo ciężkim terenem, kibice stęsknieni za kobiecą siatkówką w okolicy stolicy, wypełniają bardzo chętnie trybuny i wspierają drużynę. Sprowadzenie Magdaleny Saad z Lokomotivu Baku zrobiło trochę pozytywnego szumu, a przy okazji, dodało jeszcze więcej siły ambitnemu beniaminkowi.

Impel Wrocław zdawał się być przed sezonem na tyle silny, by móc może nawet walczyć o Top4. Okazało się, że nazwiska to nie wszystko. Słaba postawa spowodowała, że zespół z pięcioma oczkami plasuje się na ostatnim miejscu. Wrocławianki odniosły tylko dwa zwycięstwa, oba dopiero po pięciosetowych bataliach z Budowlanymi Łódź i AZS-em Białystok.

Po serii kiepskich wyników drużynę opuściła Kim Staelens, największa gwiazda. W ostatnim meczu z Aluprofem Bielsko-Biała tej zawodniczki zabrakło, ale Impel mimo wszystko ugrał dwa sety. O sile zespołu decydują przede wszystkim dwie zagraniczne zawodniczki: Vesna Djurisić (kapitan zespołu) i Makare Wilson, a teraz doszła jeszcze Maja Ognjenović (ostatnio występująca w Liu Jo Volley Modena). W ostatnim meczu najlepiej punktowała Katarzyna Konieczna.

Zapowiada się pasjonująca walka. Oba zespoły dysponują podobnym potencjałem, choć lepiej prezentuje się Siódemka, obie drużyny będą tak samo zdeterminowane.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów w meczu @1.85

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!