OrlenLiga: MKS Dąbrowa Górnicza - PTPS Piła


PTPS Piła miała spokojnie walczyć o miejsca 5-8. Klub nie sprowadził wielkich gwiazd, w drużynie grają w większości Polki i tylko dwie zawodniczki zagraniczne, ale mające stałe miejsce w składzie. Szczególne zasługi dla drużyny ma Tijana Malesević, zawsze bardzo pozytywnie nastawiona zawodniczka i sporo punktująca. Drugą zagraniczną siatkarką  w składzie jest Marina Katić, bardzo solidna rozgrywająca.

MKS Tauron Dąbrowa Górnicza nigdy raczej nie miała problemów z  zawodniczkami zagranicznymi, bo regulamin OrlenLigi nie pozwala, by więcej niż trzy takie siatkarki w jednym momencie znajdowały się na parkiecie. Ponieważ główną libero drużyny jest Krystyna Strasz, to trener dysponował głównie: Ivaną Plchotovą, Frauke Dirickx oraz Charlotte Leys. Z uwagi na kontuzję i chorobę polskiej zawodniczki, ostatnio na jej pozycję przesuwana była Leys, ale w ostatnim meczu wystapiła Milena Stacchiotti, dla której był to w ogóle pierwszy mecz w sezonie. Przyjmująca wywiązała się z roli dobrze, notując połowę pozytywnie ocenionych przyjęć.

O sile PTPS-u świadczy przede wszystkim zgranie. Monika Martałek, Małgorzata Lis i Katarzyna Wysocka zdają się rozumiećbardzo dobrze. Dobrze w tym sezonie spisuje się także Joanna Kuligowska, a Emilia Kajzer jest jedną z najciekawszych młodziutkich zawodniczek w drużynie.

W poniedziałkowym meczu są spore szanse, że wystąpi już Krystyna Strasz w barwach Dąbrowy Górniczej. Dziewczyny wygrały ostatnio mecz w Lidze Mistrzów i dzięki temu nie tracą jeszcze szans na awans do kolejnej rundy i wyjście z grupy. Na początku sezonu świetnie spisywała się Joanna Staniucha-Szczurek, teraz jest nieco słabiej, ale zawodniczka gra także nieco mniej. Sporo punktowała z Impelem Joanna Kaczor, a także Elżbiera Skowrońska. Dużo doświadczenia i spokoju na parkiecie wnosi Magdalena Śliwa.

Faworytkami są gospodynie, ale nikt w Dąbrowie nie spodziewa się łatwego meczu. PTPS w ostatniej kolejce we własnej hali zmiażdżył Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszynę. Ciężko się spodziewać, żeby przy ogromnym dopingu, jaki zawsze otrzymuje MKS, Piła powtórzyła trzysetowe zwycięstwo, ale można się spodziewać wyrównanego i dobrego meczu.

Jeśli chodzi o typy, to najwłaściwiej byłoby zagrać PTPS Piłę z handicapem +2.5 seta. Unibet oferuje nam jedynie +1.5 seta po kursie @3.20, co jest nieco ryzykownym rozwiązaniem, ale można spróbować!

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!