OrlenLiga: Muszyna chce zmazać plamę


Kolejne spotkanie OrlenLigi, w którym oba zespoły do meczu przystapią w zupełnie odmiennych nastrojach. Zawodniczki Banku BPS Fakro Muszynianki Muszyny w tym sezonie spisywały się świetnie do czasu meczu z Aluprofem Bielsko-Biała, w którym zostały obnażone wszelkie braki, a właściwie problemy w komunikacji wicemistrzyń Polski.

Drużyna z Muszyny to taki ligowy dream team, do naczelnych blondynek: Ani Werblińskiej i Agnieszki Bednarek-Kaszy dołączyły m.in. Paulina Maj na pozycję libero (wymiana z Atomem Trefl Sopot)., Sanja Popović, Valentina Serena czy Helene Rousseaux. Jeśli chodzi o ten felerny mecz z Aluprofem, to w Muszynie nie funkcjonowało nic. Zaledwie cztery bloki, 39 procent pozytywnego przyjęcia i 34 procent skuteczności ataku to wynik mizerny. Znając Bogdana Serwińskiego - wnioski z porażki wyciągnięte, bo przecież wcześniej, wszystko grało. Czasami w końcu dobra passa musi się też skończyć, a z drugiej strony, bielszczanki to nie byle kto.

Ekipa z Wrocławia z potencjałem składu mogła się włączyć do walki o Top4, ale szybko zostało to zweryfikowane. Pierwsze zwycięstwo i to dopiero w tie breaku, siatkarki z Dolnego Śląska odniosły w trzeciej kolejce z Budowlanymi Łódź. Po kolejnym tie breaku udało im się pokonać najsłabszą drużynę ligi - AZS Białystok, a w ostatniej kolejce, wrocławianki urwały seta Atomowi Trefl Sopot. Średnia jest postawa Impelu. Zawodzi nieco Kim Staelens, a Katarzyna Konieczna, Katarzyna Jaszewska i Makare Wilson same nie są w stanie wygrywać. Ta ostatnia z Atomem zanotowała aż osiem bloków - godne podziwu. Ważną częścią drużyny jest Vesna Djurisić, kapitan zespołu. Nazwiska są, choć może nie do końca dorównują tym z drużyny z Muszyny, ale brak zgrania, porozumienia i skutecznej walki, nie pozwala dotychczas na dobre wyniki.

W drugim sobotnim spotkaniu AZS Białystok postara się o punkty z Pałacem Bydgoszcz. Akademiczki są najsłabszym zespołem tego sezonu, jak dotychczas. Pałac też nie zachwyca, po mocnym początku i pokonaniu Impela, znacznie zwolnił tempo. Ostatnio wywalczony punkt dzięki tie breakowi z łodziankami, a poza tym m.in. porażka z Siódemką Legionovią Legionowo. Bardzo dobrze zagrała ostatnio Dominika Schulz, jak zawsze nie zawiodła Rachael Adams. W kratkę gra Zuzanna Czyżnielewska, a sporo punktów ostatnio zdobywała (ale też nieskutecznie atakuje) Anna Grejman. Zupełnie poniżej oczekiwań gra Rita Liliom, tej zawodniczki białostoczanki chyba nie będą musiały się bać. AZS próbuje, walczy... Kiedyś te punkty będą musiały w końcu przyjść, ale dla takiej drużyny, niestety nawet Pałac wydaje się być groźny.

Nasze typy:
- zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz @1.50
- powyżej 135.5 punktów w meczu Muszyny z Impelem @1.50

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!