OrlenLiga: Muszynianka vs Aluprof


Wydaje się, że jakiś kryzys złapał BKS Aluprof Bielsko-Biała. Zespół ten był najlepszy w pierwszej rundzie, można powiedzieć, że dzielił i rządził w Orlen Lidze. Gdyby spojrzeć na tabelę, to bielszczanki w dalszym ciągu liderują w tabeli z dziesięcioma zwycięstwami i trzema porażkami, ale drużyna z Muszyny zajmuje drugą pozycję, mając o jedno oczko mniej i jeden rozegrany mecz mniej (z AZS-em Metal-Fach Białystok). Choć Mineralne miały słabsze chwile w lidze, ostatecznie przegrały tylko dwukrotnie i raz straciły punkt z Siódemką Legionovią Legionovo.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w I rundzie na boisku na początku listopada, dość niespodziewanie Aluprof zwyciężył wtedy 3:0. Muszyna w żadnym secie nie przekroczyła 20 punktów. W tamtym meczy jedyną zawodniczką w drużynie przegranej, która rozegrała poprawny mecz, była Anna Werblińska. Zupełnie nie powiodło się pozostałym dziewczynom skuteczność w ataku wynosząca 34% mówi sama za siebie.

Dlaczego w Aluprofie w ostatnim czasie widoczny jest kryzys? Na początku grudnia dziewczyny straciły seta z PTPS-em Piła, następnie dopiero po tie breaku wygrały z Pałacem Bydgoszcz, przegrały z Budowlanymi Łódź i tylko pod choinkę sprawiły sobie mały prezent, pokonując AZS Metal-Fach Białystok, ale pamiętając o problemach tego zespołu, nie jest to znaczący wyczyn. W 2013 roku w Bielsku, u siebie, Aluprof przegrał z Atomem Trefl Sopot. Bardzo słaby procent pozytywnego przyjęcia, tylko 38% skuteczności w ataku i słabszy mecz Milady Bergrovej. Choć Atom był osłabiony brakiem Coimbry, bielszczanki nie wykorzystały tego.

Muszynianka ostatnio radzi sobie lepiej od rywalek, choć musiały rozegrać wspomniane pięć setów w Legionowie. Sanja Popović weszła już na swój wysoki poziom, Helene Rousseaux jest godną zmienniczką. Nie zawodzi Anna Werblińska, zagrywką punktuje Agnieszka Bednarek-Kasza, a o klasie Pauliny Maj niech świadczy statuetka MVP z meczu z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Nasz typ: poniżej 180.5 punktów w meczu @1.65 oraz zwycięstwo Mineralnych @1.30

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!