OrlenLiga: Muszynianka vs MKS Dąbrowa


W OrlenLidze przed tą kolejką cztery drużyny pozostawały bez porażki po trzech pierwszych meczach. Wiadomo było, że jeden zespół kontynuuje dalej zwycięską passę. Na razie przerwały ją bielszczanki z Aluprofu, przegrywając na wyjeździe z Atomem Tref Sopot.

Najsłabszy z tej stawki - zespół z Piły, swój mecz rozegra dopiero w poniedziałek. W tej kolejce bezsprzecznie hitem soboty było starcie Atomówek z Aluprofem, ale niedzielnym hitem jest mecz Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyny z Tauronem MKS-em Dąbrową Górniczą.

Na razie oba zespoły w trzech kolejkach miały właściwie po jednym trudniejszym spotkaniu i były to mecze z Atomówkami z Sopotu. Mineralne na wyjeździe zwyciężyły w dobrym stylu w czterech setach, a dąbrowianki u siebie, w jeszcze lepszym - w trzech. Pierwszego seta panie z MKS-u zwyciężyły do dziewięciu. W tym meczu najlepiej punktowała Joanna Kaczor oraz Natalia Nuszel. Od początku sezonu znakomicie gra także Joanna Staniucha-Szczurek. Dobrze spisują się także: Katarzyna Zaroślińska i Maja Tokarska.

Mineralne w ostatniej kolejce w niewiele ponad godzinę zdeklasowały przyjezdne z Legionowa. Tu świetnie spisały się Sanja Popović i Helene Rousseaux, a więcej odpocząć mogły Agnieszka Bednarek-Kasza i Anna Werblińska.

Oba zespoły w tygodniu startowały także w europejskich pucharach. Mineralne w Moskwie doprowadziły do tie breaka z miejscowym Dynamem i tak niewiele brakowało do szczęścia... Niestety nie udało się. Zawodniczki z Dąbrowy zdołały ugrać tylko seta z Turczynkami, ale również pokazały się z dobrej strony.

Niedzielny mecz zapowiada się bardzo interesująco. Pojedynek dwóch świetnych drużyn, ze znakomitymi indywidualnościami, które jednak potrafią walczyć jak drużyna. MKS od dłuższego czasu jest trudnym rywalem dla wszystkich zespołów w OrlenLidze. Będzie to także pojedynek dwóch najlepszych libero w lidze: Pauliny Maj i Krystyny Strasz.

Nasz typ: Powyżej 180.5 punktów w meczu po kursie 2.00.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!