OrlenLiga: Ostatnia kolejka!


We wszystkich miastach ogromne emocje, bowiem pierwsze miejsce zapewnione ma już Muszynianka, ale na trzech kolejnych miejscach, trzy zespoły mają taką samą ilość punktów.

W najlepszej sytuacji jest Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, która  ma 13 wygranych, a pozostałe rywalizujace drużyny po 12. MKS gra jednak z nieobliczalnym Pałacem Bydgoszcz, który na pewno zagra w play-offach, ale może zająć 7. miejsce, jeśli pokona dąbrowianki, wczoraj stracił tą pozycję na rzecz Impela.

Tauron gra nierówno w tym sezonie pod tym względem, że traci sporo setów ze słabszymi rywalkami, stąd tylko 36 punktów na koncie, bo aż cztery mecze dopiero wygrane po tie breakach. Dąbrowianki potrafiły męczyć się z Budowlanymi Łódź czy Siódemką Legionovią Legionowo. Dość sensacyjnie w poprzedniej kolejce przegrały z PTPS-em Piła, po raz pierwszy ulegając w tie breaku. Pałac to Rachael Adams, rzadko się zdarza, żeby ta zawodniczka grała słaby mecz. Jeśli dąbrowianki będą potrafiły ją zatrzymać, to mają wygraną w kieszeni.

Najłatwiejsze zadanie czeka na Atom Trefl Sopot, który mierzy się z najsłabszą drużyną ligi - AZS-em Metal-Fach Białystok. Zespół z Podlasia nie ma zmienniczek, gra juniorkami, a zarząd boryka się z problemami finansowymi. Mimo że Atom aktualnie w wybitnej formie nie jest, białostoczanki powinien pokonać w trzech błyskawicznych setach. Bywa jednak tak, że trenerzy z najsłabszą drużyną ligi pozwalają odpocząć wartościowszym zawodniczkom, choć na seta AZS-u nie ma co liczyć, warto pamiętać o tym w przypadku linii handicapowych.

Ciężkie zadanie przed BKS-em Aluprof Bielsko-Biała, który gości u siebie PTPS Piła. Pilanki świetnie rozpoczęły sezon, później zaczęły się problemy finansowe, odeszła Marina Katić i Piła spuściła z tonu. Dziewczyny wróciły do lepszej dyspozycji, ale grają już... o pietruszkę. Mają pewne 5. miejsce, nie ma nawet opcji, by awansowały czy spadły. Aluprof ostatnio w formie mocno zastanawiającej. Również zawodniczki świetnie prezentowały się w pierwszej części sezonu, ostatnio się to zmieniło. Po blamażu z Muszynianką w trójmeczu (liga i dwa mecze Pucharu CEV), nieco się podniosły, ale to nie jest ten Aluprof, co w pierwszej części sezonu.

Nasze typy:
- powyżej 135.5 punktów w meczu Tauronu z Pałacem @1.50
- Atom Trefl Sopot z handicapem -2.5 seta @1.16

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!