OrlenLiga: Pałac Bydgoszcz vs. Budowlani Łódź


Ważny mecz z perspektywy obu drużyn, które wkraczają powoli w mecze z lepszymi zespołami, które w ubiegłym roku były na podium.

Przede wszystkim dotyczy to Pałacu Bydgoszcz, który tylko w I kolejce miał trudnego rywala - BKS Aluprof Bielsko-Biala. Później dziewczyny wygraly w czterech setach z Impelem Wrocław i wydawało się, że ten skład może wstrząsnąć OrlenLigą. Marzenia zostały zweryfikowane w ciągu kolejnych dwóch tygodni, zespół przegrał z PTPS Piłą i z Siódemką Legionovią Legionowo. Drużyna z Bydgoszczy na koncie ma więc tylko trzy oczka.

Przyjezdne mają o punkt więcej. W pierwszych dwóch meczach Budowlane podejmowały drużyny trudniejsze - Tauron MKS Dąbrowę Górniczą i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Choć spotkania przegrały, w obu pokazały potencjał. Z dąbrowiankami były o krok od wywalczenia tie breaka, a z bielszczankami prowadziły w dwóch setach dość wyraźnie, przegrały na własne życzenie. W trzeciej kolejce łodzianki gościły we Wrocławiu, gdzie po naprawdę dobrym meczu wydarły punkt miejscowemu Impelowi. W ostatniej kolejce bardzo pewnie wygrały z PTPS Piłą, która do Łodzi przyjechała niepokonana.

Główną punktującą w Bydgoszczy jest Rachael Adams, która prowadzi bloga pod tytułem "W mieście, którego nazwy nie potrafię wymówić". Amerykanka jest wspomagana przez siatkarkę z Węgier - Ritę Liliom, która jednak ostatnio notuje słabszą passę. Nieźle spisywała się także Zuzanna Czyżnielewska czy Dominika Schulz. W meczu z Legionowem szwankowało przyjęcie. Niemal w ogóle nie funkcjonował też blok (zaledwie dwa punkty zdobyte w ten sposób).

Łodzianki mają w składzie srebrną medalistkę olimpijską - Courtney Thompson, która przeciwko Pile nawet atakowała! Świetnie w tym meczu funkcjonował blok, w którym zwykle udział brała Sylwia Pycia (kapitan). Nie najgorzej grała Dorota Ściurka, a prawdziwe spustoszenie siała Aleksandra Kruk. Drugą młodą (i nową) zawodniczką jest Aleksandra Sikorska, również dobrze radząca sobie w Łodzi. Natomiast groźną bronią jest Soraia Dos Santos, która ostatnio jednaj miała słabą skuteczność w ataku, co jest do poprawy.

Minimalnymi faworytkami są łodzianki, bo w poprzedniej kolejce w końcu pokazały swój potencjał i przede wszystkim pokazały, że stanowią drużynę.

Pałac Bydgoszcz spisuje się nieco poniżej oczekiwań, dziewczyny w czterech kolejkach wywalczyły tylko trzy punkty, a powinny ich mieć przynajmniej dwa razy więcej. Nastroje bojowe, ale z dwóch stron, bo przecież warto zdobyć punkty z przeciętniakiem z ligi. Gorzej, że tak myślą oba zespoły...

Nasz typ: zwycięstwo Budowlanych Łódź @1.72

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!