OrlenLiga: Pałac vs Legionovia


Siódemka Legionovia Legionowo zyskała nowego, znaczącego sponsora w postaci SK Bank. Na razie nie przełożyło się to na wynik w I kolejce.

Skład zespołu z Legionowa na papierze wygląda obiecująco. Magdalena Saad na libero i przede wszystkim nowe zawodniczki, dwie Serbki: Tamara Rakić, Olga Raonić, ale także Berenika Tomsia (ale próbuje się przebranżowić na atakującą). Oprócz tego Anna Rybaczewski z ASPTT Mulhouse oraz Amerykanka Lauren Barfield. Odeszły m.in. Ilona Gierak, Małgorzata Skorupa oraz Marta Siwka. W składzie pozostały m.in. Anna Sołodkowicz, Kinga Bąk oraz Marta Łukaszewska.

Legionovia do 26 października wywalczyła jeden punkt, ale mierzyła się z drużynami, które kończyły poprzedni sezon w pierwszej części tabeli. Tie break z Muszynianką nie jest największym wyczynem, szczególnie po blamażach w Dąbrowie Górniczej i Bielsku-Białej. Warto jednak zauważyć, że Legionovia u siebie gra dużo lepiej, o ile nie w przypadku każdej drużynie można mówić o atucie boiska, tu jest to ważna sprawa. Po zwycięstwie nad Impelem Wrocław, Legionovia poległa z PGNiG Piła i Beef Master Budowlanymi Łódź.

Pałac Bydgoszcz zdecydowanie osłabił się po poprzednim sezonie, oddając Rachael Adams, Annę Grejman, Emilię Muchę, Justynę Sosnowską czy Magdalenę Mazurek. Powróciły Katarzyna Wysocka, Agata Karczmarzewska-Pura, Jana Sawoczkina, dosżły także Tamara Kaliszuk czy Monika Naczk.

Pałacanki przegrały kolejno z Muszynianką, Aluprofem, Impelem, następnie zdobyły pierwsze punkty w lidze, pokonując Piłę, a potem znów przegraly z Budowlanymi i Chemikiem Police. Urwany set beniaminkowi zdecydowanie jednak uskrzydla bydgoszczanki i to może być kluczem, mimo że faworytkami są zawodniczki z Legionowa.

Nasz typ: Pałac z handicapem +1.5 seta @1.72

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!