OrlenLiga: Piła vs Bydgoszcz


Po (prawie) rozegranych trzech kolejkach Orlen Ligi można już śmiało powiedzieć, że z czwórki, która miała walczyć o podium, najsłabiej spisuje się Atom Trefl Sopot. Zawodniczki z Trójmiasta przegrały już dwa mecze przeciwko rywalkom, z którymi miały się mierzyć właśnie w walce o czołową trójkę, nie udało się także wywalczyć Superpucharu. Wpływ na to miała na pewno postawa finansowa klubu, zmniejszono dotacje z zewnątrz i już w poprzednim sezonie z zespołu odchodziły siatkarki, które nie otrzymywały pensji. Atomówki wywalczyły mistrzostwo, ale w tym sezonie, nie zdołały zbudować takiego składu, jak rok temu. Zdecydowanie lepiej prezentują się zawodniszki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyny czy Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej.

Ostatni mecz, który pozostał do rozegrania w III kolejce, teoretycznie nie ma większego znaczenia, bo zespoły nie aspirują do mistrzostwa, ale PTPS Piła ma na koncie komplet punktów po zwycięstwach z Impelem Wrocław i Siódemką Legionovią Legionowo. To dopiero pierwszy mecz pilanek we własnej hali i na pewno będą chciały dobrze wypaść przed kibicami. PTPS ma ciekawy skład, a przede wszystkim dość równy, o czym świadczy aż pięć zawodniczek punktujących ponad 10 razy w meczu z Siódemką. Monika Martałek, Natalia Krawulska, Joanna Kuligowska i Małgorzata Lis, to polskie zawodniczki, któte stanowią trzon zespołu. Do tego jeszcze Tijana Malesević i Katarzyna Wysocka na pozycji libero.

Pałac Bydgoszcz przegrał w I kolejce z BKS Aluprofem Bielsko-Biała, ale w następnej, podobnie jak PTPS, pokonał wrocławski Impel. W tym zespole jedną z ciekawszych zawodniczek jest 22-letnia Rachel Adams, która założyła bloga "Żyję w mieście, którego nazwy nie jestem w stanie wymówić". Amerykanka szczególnie dobrze spisała się w meczu z Impelem, więcej punktów wywalczyła tylko Zuzanna Czyżnielewska. Pałac może liczyć także na Dominikę Schulz oraz Ritę Liliom, no i libero - Martę Kuehn-Jarek.

Dla bukmacherów zdecydowanymi faworytkami są siatkarki PTPS-u Piła. Na pewno ich atutem jest to, że grają u siebie, a także fakt, że dotychczas nie odniosły porażki. Z drugiej strony, oba zespoły wygrywając z Impelem, sprawiły niespodziankę. Zwycięstwo Piły z Siódemką nie było zaskoczeniem. Podobnie było z meczem Pałacu z Aluprofem - bielszczanki były zdecydowanymi faworytkami, aż 15 bloków mówi samo za siebie. Nie spodziewamy się łatwej przeprawy dla pilanek. Nasz typ: handicap +2.5 seta dla Pałacu Bydgoszcz po kursie 1.80.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 100% do 200pln!