OrlenLiga: Typy na niedzielę!


Ciekawym starciem będzie spotkanie Siódemki Legionovia Legionowo z AZS-em Białystok. Do beniaminka kilka dni temu dołączyła z Lokomotivu Baku - Magdalena Saad, która powinna wzmocnić zespół. Mówi się, że zwycięstwo z Białymstokiem i w następnej kolejce z Impelem Wrocław, będzie już praktycznie zapewnieniem pozostania w Orlen Lidze. Z drugiej strony AZS jest mocno zdeterminowany, bardzo blisko było z Budowlanymi Łódź, udało się wywalczyć tylko punkcik, dziewczynom zwyczajnie zabrakło sił. Więcej w meczu z Siódemką powinna atakować Natalia Kurnikowska, która już wyleczyła swój bark. Trynidadki i reszta drużyny (młodziutka zresztą poza Ewą Cabajewską) czekają na pierwszy triumf. Jeśli nie z Budowlanymi, to tylko z Legionovią, przynajmniej w I rundzie.

Impel Wrocław już bez Kim Staelens zagra w Bielsku-Białej z liderem tabeli. Zdecydowanymi faworytkami są zawodniczki Aluprofu i choć w końcu muszą przegrać, z zupełnie niezgraną drużyną ze stolicy Dolnego Śląska, chyba jednak będzie ciężko. Wrocławianki zupełnie nie potrafią znaleźć rytmu, z zespołu, który miał walczyć nawet o podium, stały się drużyną, która walczyć będzie o utrzymanie. Cztery punkty w siedmiu meczach? Niewiele. Aluprof w każdym elemencie pokazuje kawał dobrej siatkówki. Począwszy od libero - Agaty Sawickiej, przez przyjmujące, takie jak Elisa Cella czy Ewelina Sieczka, do rozgrywającej Joanny Wołosz. Między dziewczynami jest silna nić porozumienia i dzięki temu są tak silne w Orlen Lidze.

Do Sopotu wybrał się zespół Budowlanych Łódź. Podopieczne Maćka Kosmola wymęczyły w poprzedniej kolejce zwycięstwo z AZS-em Białystok, ale był to mecz dramatyczny, także jeśli chodzi o poziom. Atom Trefl Sopot w tygodniu stracił szanse na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń, pozostało więc skupić się na lidze. Na taką drużynę jak Budowlani, wystarczy pewnie sama Rachel Rourke z niewielkim wsparciem reszty koleżanek. Łodzianki mogą prawdopodobnie zagrać bez Oli Kruk, która doznała złamania nosa. Sylwia Pycia i Courtney Thompson swoim doświadczeniem nie są w stanie wygrać same meczu, szczególnie kiedy koleżanki z zespołu zupełnie się z nimi nie rozumieją. Ważne, zeby pozostawić w Sopocie dobre wrażenie.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna zagra z Pałacem Bydgoszcz. Gospodynie muszą w zmazać plamę po blamażu w Pile i po nie do końca udanym wystepie w Baku. Pałac zaczął sezon dobrze, a potem już było z górki na... dno. Niestety Rachael Adams to za mało, żeby wygrywać mecze.

Nasze typy:
- powyżej 180.5 punktów w meczu Siódemki z AZS-em @1.90
- powyżej 135.5 punktów w meczu Atomu z Budowlanymi @1.50
- Muszynianka zwycięży z handicapem -2.5 seta @1.42

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!