OrlenLiga: Typy na niedzielę!


Mecz w Muszynie ma duże znaczenie dla losów tabeli i obu drużyn. Aktualnie Atom z rozegranym więcej spotkaniem wyprzedza swoje rywalki. Muszynianka pod koniec stycznia zagra z AZS-em Metal-Fach Białystok i już można im dopisać punkty za to spotkanie.

W normalnych warunkach moglibyśmy liczyć na wyrównane i pełne emocji spotkanie. Może tak być, ale nie można tego zagwarantować. W Atomie Trefl Sopot nie zagra Rachel Rourke, czyli najważniejsza siatkarka zespołu, bowiem nie pozwala jej na to zapis w kontrakcie. Australijka po spędzonym sezonie w Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna przeszła do Trójmiasta, ale z klauzulą, że nie może grać przeciwko swojemu byłemu zespołowi w kolejnym sezonie, inaczej będzie musiała zapłacić odszkodowanie w wysokości 120 tysięcy euro. Oczywiście trzy punkty nie są warte takich pieniędzy (do tego wcale nie takie pewne), szczególnie, że Atom w złej sytuacji w lidze nie jest.

Na pozycji Rourke wystąpi Anna Podolec lub Anita Kwiatkowska, obie zawodniczki są przynajmniej o klasę niżej od Australijki, nie są tak skuteczne i przebojowe na boisku. Muszynianka dodatkowo musiała przełknąć gorycz porażki, odpadając z Ligi Mistrzyń, do czego się przyczynił właśnie Atom. Ten mecz jest więc znakomitą szansą na odegranie się.

W drugim spotkaniu niedzielnym BKS Aluprof Bielsko-Biała zmierzy się z Budowlanymi Łódź. Przyjezdne ostatnio napsuły dużo krwi Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza, urywając dwa sety, punkt i będąc o krok od zwycięstwa. W końcówc przeważyło większe zgranie zespołu z Alei Róż, ale to dobry prognostyk przed meczem z Aluprofem.

W Budowlanych małe przemeblowanie, kontrakt został rozwiązany z Soraią Dos Santos i sprowadzono do zespołu Kolumbijkę - Ampudię. Siatkarka wyszła na boisko z Dąbrową na kilka piłek, ale była po maksymalnie dwóch treningach z drużyną, więc nie było mowy o lepszej grze. Teraz to wielki znak zapytania, co ona może pokazać. Budowlane w tym sezonie to tak naprawdę tylko rewelacyjna Sylwia Pycia, której wtórowała Soraia. Mocny punkt to Courtney Thompson, której jednak zdarzają się spore nieporozumienia na boisku, nie można narzekać na Agatę Durajczyk, a reszta? No cóż...

Aluprof od początku sezonu gra kawał dobrej i porządnej siatkówki. Jest najrówniejszym zespołem w całej stawce i bardzo ciężko jest komukolwiek trafić na okresy słabszej gry. Jak będzie tym razem? Budowlane nie mają argumentów, żeby wygrać z Aluprofem, szczególnie na tak trudnym terenie. Warto jednak zauważyć, że łodzianki bardzo często budują duże przewagi, by w końcówce seta ją stracić, te zakończenia mają dramatyczne, ale za to sporo punktują.

Nasze typy:
- Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna z handicapem -1.5 seta @1.55
- powyżej 135.5 punktów w meczu Aluprofu @1.50

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!