OrlenLiga: Typy na sobotę!


Do Sopotu, by rozegrać mecz na Ergo Arenie przyjedzie Impel Wrocław. Sytuacja w tabeli jest bardzo prosta: Atom ma zaledwie stratę punktu do podium i nie może sobie pozwolić na porażkę, bo prawdopodobnie straty się powiększą. PTPS nie ma już raczej szans na dogonienie Sopotu (problemy w klubie). Z drugiej strony tabeli Impel wyrwał się ze strefy spadkowej i powinien utrzymać miejsce w Top 8, teraz o jak najwyższą lokatę (ale prawdopodobnie maksymalnie 6. miejsce) walczy korespondencyjnie z Pałacem Bydgoszcz i Budowlanymi Łódź. Wrocławianki mają nowego szkoleniowca - Tore Aleksandersena, choć wydawało się, że dowodzić nimi może Jerzy Matlak, który został wydalony z Atomu. Wrocławianki już bez Rafała Błaszczyka zagrały lepiej w Łodzi, ale ostatecznie przegrały, punkty wywalczyły przed tygodniem z Białymstokiem. Sopocianki po awansie do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń nabrały pewności. Choć brakuje w ich składzie Eriki Coimbry, która nabawiła się kontuzji, jest ciągle Rachel Rourke, która wciąż jest nie do zatrzymania. Atomówki po wyeliminowaniu Aluprofu przed tygodniem, nie powinny stracić więcej niż seta z Impelem.

W Łodzi zawita Pałac Bydgoszcz, który rozegra w Atlas Arenie bardzo ważny mecz. W Bydgoszczy lepsze były łodzianki, czas na rewanż? O sile Pałacu stanowi głównie Rachael Adams, choć z meczu na mecz jej koleżanki stanowią silniejszą podporę. W Łodzi przebudziła się Magda Piątek, ale cały sezon świetnie gra Sylwia Pycia, dobrze punktuje Aleksandra Kruk. Doping w Atlas Arenie nigdy nie jest nadzwyczajny, by mógł pomóc jakoś szczególnie gospodyniom, ale te pokazywały w tym sezonie, że drużyny nawet lepsze od Pałacu są im nie straszne.

Legionovia po dobrym początku sezonu, kiedy dość szybko jako beniaminek wywalczyła ligowe zwycięstwo, spuściła z tonu. Trener i zawodniczki po meczach krzyczą, oskarżają się... ale wnioski z tego chyba nie są wyciągane. Teraz dziewczyny czeka starcie z aktualnie trzecią drużyną sezonu - Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. Zespół z hali przy Alei Róż gra w kratkę, ale pomimo słabszych okresów gry nie zawodzi w meczach z niżej notowanymi zespołami. Tak powinno być i tym razem, szczególnie, że w przyjęciu dziewczyny z Dąbrowy nie mają takich dziur jak Legionovia.

Nasze typy:
- zwycięstwo Budowlanych Łódź @1.42

- Atom Trefl Sopot z handicapem -1.5 seta @1.42

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!