OrlenLiga: Typy na trzecią kolejkę


W sobotę zgodnie z planem Muszynianka nie miała większych problemów z pokonaniem Legionovii. Mineralne straciły zaledwie 42 punkty. Beniaminek Orlen Ligi wykazał się bardzo słabym przyjęciem, 10 procent przyjęcia bardzo dobrego to zdecydowanie za mało, żeby podjąć walkę z wicemistrzyniami kraju.Także zawodniczki Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej nie miały problemu z Atomem Sopot. W pierwszej partii mistrzynie kraju wywalczyły zaledwie 9 punktów...

BKS Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok

Aluprof do meczu z Akademiczkami z Białegostoku przystępuje z kompletem punktów i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, by miał stracić je w niedzielne popołudnie. W pierwszej kolejce zawodniczki z Bielska-Białej pokonały Pałac Bydgoszcz, a tydzień później Budowlane Łódź. W obu meczach nie straciły seta, trzeba przyznać, że zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze i spokojnie mogą mówić, że walczą o podium i poprawę pozycji w porównaniu do poprzedniego sezonu. W meczu z łódzkim klubem świetnie grały Czeszki: Milada Bergrova i Helena Horka (MVP meczu), ale także doświadczona Włoszka - Elisa Cella. Nie zawiodła też libero - Agata Sawicka, która przy okazji grała przed swoimi znajomymi i rodziną, bo pochodzi z Łodzi. Zawodniczki z Białegostoku przegrywały zarówno z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą, jak i Muszynianką. Trudny kalendarz to dobre wytłumaczenie, ale Akademiczki w jednym meczu zdobyły 56, a w drugim 59 punktów. Nie mają argumentów na nawiązanie walki z Aluprofem, szczególnie, że mecz będzie rozgrywany w Bielsku. Z zespołu odeszły takie zawodniczki jak Agata Durajczyk czy Dominika Sieradzan, a zagraniczne siatkarki są ważnym ogniwem (Channon Thompson wywalczyła 12 punktów, a Krystle Esdelle 14 w meczu z MKS), ale to za mało. Polki to stosunkowo młode dziewczyny, które dopiero łapią doświadczenie w lidze. Nasz typ: BKS Aluprof Bielsko Biała wygra w trzech setach, czyli handicap -2.5 seta po kursie 1.48.

Impel Wrocław - Budowlani Łódź

Mecz we Wrocławiu sprawi, że jedna z drużyn otworzy swoje konto punktowe (ewentualnie obie, jeśli panie rozegrają pięć setów). Oba kluby są w tej samej sytuacji, przegrały dwa mecze, łącznie wygrywając po jednym secie. Budowlane w ostatniej ligowej kolejce były bliskie wygrania w dwóch partiach, ale roztrwoniły między innymi sześciopunktową zaliczkę. Z zeszłorocznego składu pozostały w Łodzi tylko cztery zawodniczki, reszta została pozyskana w okresie wakacyjnym, a jedna - Magdalena Piątek, dołączyła tuż przed II kolejką Orlen Ligi. Największą gwiazdą w drużynie jest Courtney Thompson, medalistka igrzysk olimpijskich. Amerykanka świetnie grała w defensywie, a do drużyny wprowadzała dużo pozytywnej energii. Dobrym krokiem transferowym okazuje się pozyskanie Sorai Dos Santos, która zdobywa najwięcej punktów w meczach. Dobrze też radzi sobie doświadczona kapitan - Sylwia Pycia. Niestety łodzianki mają ogromne problemy z kończeniem ataków, potrafią tracić punkty seriami i przez to przegrywają mecze, które byłyby w stanie wygrać. Gospodynie będą tak samo zmotywowane, by w końcu zwyciężyć. Wrocławianki były faworytkami zarówno z PTPS-em Piła, jak j Pałacem Bydgoszcz. Przede wszystkim martwi słaba postawa Kim Staelens (w pierwszym spotkaniu szczególnie), również siatkarki Impelu miały problemy z kończeniem ataków przeciwko Bydgoszczy. Przed sezonem mówiło się, że Budowlane będą walczyć o utrzymanie, a Impel o podium. Dwie pierwsze kolejki nieco zweryfikowały te słowa. Łodzianki, jeśli wpadną w rytm, to z utrzymaniem się nie będą miały problemu, choć oczywiście nie ma mowy o walce o wysokie miejsca, natomiast Impel, póki co, za cel powinien stawiać sobie zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Szkoda, że te dwa, w których zdobycie punktów powinno być łatwe, już za nimi. Mecz trudny do wytypowania, ale jednak... nasz typ: zwycięstwo Impelu Wrocław po kursie 1.42.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!