Hit 18. kolejki: Jastrzębski Węgiel - PGE Skra


Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian.

Skra 2013 rok zakończyła na fotelu lidera, ale mając na koncie rozegrane jedno więcej spotkanie niż restza czołówki. 4 stycznia bełchatowianie w meczu charytatywnym pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle i w tym spotkaniu brakowało już Nicolasa Uriarte, zastąpił go Aleksa Brdjović i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Podobnie bylo w Olsztynie, a także u siebie z Radomiem. Niestety słabszy moment przyszedł w starciu na Podpromiu z Resovią. Serb był niedokładny i przede wszystkim mocno zestresowany, na szczęście dla zespołu - Argentyńczyk wraca do sprawności i w meczu z Zaksą zagrał już na swoim poziomie. Trener po zdobyciu 20 punktów przez bełchatowian wprowadzał na boisko Serba.

Jastrzębski Węgiel przez chwilę był liderem PlusLigi, ale ostatecznie zanotował kilka wpadek i osunął się na miejsce poza podium, choć aktualnie z pewnością jest lepszą drużyną od Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Jastrzębia jest ostatnio świetnie dysponowana, udało jej się awansować do Final Six Ligi Mistrzów po dwumeczu z Tours.

Aktualnie najlepszym przyjmującym w lidze jest Michał Kubiak, jego dynamiczność i świetne czytanie gry rywali, przynosi skutek. W meczu w Bełchatowie, w którym jastrzębianie ulegli w czterech setach, tych zalet widać nie było. W tej chwili można uznać nawet, że Michał Masny i Nicolas Uriarte to dwóch najlepszych rozgrywających w PlusLidze.

To z pewnością będzie najciekawszy i możliwe, że najbardziej zacięty mecz kolejki. Skra, która jest liderem (ale mając na koncie mecz więcej), ucieszyłaby się z wygranej, bo to by był dobry prognostyk do końca sezonu zasadniczego.


Faworytami są zawodnicy PGE Skry Bełchatów (@1.72), ale równie dobrze mogą zwyciężyć siatkarze Jastrzębskiego Wegla (@2.00). Faworyt z pewnością nie jest jednoznaczny i o wszystkim mogą przesądzić pojedyncze piłki, stąd dobrze wygląda opcja, że w meczu padnie więcej niż 188 punktów (@2.00).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!