Plus Liga: Lotos Gdańsk vs Skra Bełchatów

Pierwszą rundę fazy zasadniczej Skra zakończyła porażką i od tego feralnego meczu z Politechniką spadała w dół. Głównym powodem były kontuzje, właściwie każdy zawodnik z podstawowego składu zmagał się z jakimiś problemami zdrowotnymi. Tylko Wytze Kooistra i Dante Boninfante (bo doszedł stosunkowo późno) byli przez cały czas zdrowi. Skra odpadła z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Arkasem Izmir, a w lidze zajęła piąte miejsce.

Skra w ćwierćfinałach z Resovią grała bardzo dobrze. Właściwie trzy z pięciu pojedynków zakończyły się w tie breakach, a jak się później okazało - decydowała hala. Kibice byli ogromnym wsparciem, a może po prostu tak wyszło? Obie drużyny zasługiwały na awans, o losach tej potyczki decydowały pojedyncze piłki. Niestety, Skra przegrała i pozostała jej walka o miejsca 5-8 w lidze.

Zgodnie z regulaminem do awansu i możliwości gry o 5. miejsce, trzeba odnieść dwa zwycięstwa. Skra trafiła na Lotos Trefl Gdańsk, z którym wcześniej w lidze wygrywała dwukrotnie, w obu przypadkach bez straty seta.

Gdańszczanie raczej trzymali się samej końcówki ligi, walcząc o awans do fazy play-off głównie z Olsztynem i Częstochową. Lotos wygrywał z Politechniką (dwukrotnie) i Zaksą, raz także z Effectorem, a poza tym tylko z drużynami niżej notowanymi od siebie. Drużyna z Trójmiasta urywała także sety Delekcie Bydgoszcz czy Jastrzębskiemu Węglowi.

W pierwszym meczu w Bełchatowie gospodarze nie mieli większych trudności z pokonaniem przyjezdnych. Tylko w pierwszej partii gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia, później nie było dla nich już tak dobrze. MVP meczu został Wytze Kooistra, a sporo punktów uzyskali także Mariusz Wlazły i Michał Winiarski. W Lotosie najlepszym zawodnikiem był Mateusz Mika, ale dobrze spisał się także Matti Hietanen, który został wpuszczony na boisko dopiero w drugim secie.

Skrze bardzo zależy i na pewno nie odpuści tego meczu tylko po to, żeby wrócić na jeszcze jeden mecz do Bełchatowa. W drużynie wszyscy są zdrowi, a pomimo tego, że to tylko mecz o miejsca 5-8, pomiędzy tymi drużynami jest różnica klas.

Nasz typ: zwycięstwo Skry z handicapem -1.5 seta @1.25 i poniżej 160.5 punktów @2.00

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!