PlusLiga: AZS Częstochowa vs Indykpol Olsztyn


W nowiutkiej hali w Częstochowie miejscowy AZS ma niesłychaną szansę na kolejne punkty w tym sezonie. Są one im potrzebne o tyle, że zajmują ostatnią pozycję w tabeli Plus Ligi i ich sytuacja będzie dość kiepska, jeśli niczego do swojego dorobku nie dopiszą. Trzy punkty na koncie i trzy punkty straty do dwóch kolejnych drużyn.

Częstochowa, Olsztyn, Gdańsk i Kielce - po pierwszej rundzie można ich nazwać outsiderami, ale każda z tych drużyn potrafiła napsuć krwi jakiemuś faworytowi, dlatego też starcia pomiędzy tymi drużynami nawzajem, nie są proste do typowania, wszystkis prezentują podobny poziom, wiele zależy od dyspozycji dnia.

Wkręt-Met AZS Częstochowa zdołała pokonać jeszcze aktualnego mistrza Polski - Asseco Resovię Rzeszów prawie miesiąc temu po tie breaku. Później punkt udało im się urwać jeszcze przeciwko Zaksie Kędzierzyn-Koźle, a PGE Skrze Bełchatów urwać seta. Na tyle starczyło sił, bo z najsłabszymi drużynami ligi, częstochowianie przegrywali albo do zera, albo wygrywając zaledwie seta.

Indykpol AZS Olsztyn na koncie ma sześć oczek. Przed kilkoma dniami wymęczyli Asseco Resovię Rzeszów, przegrywając dopiero w tie breaku (będąc o krok od zwycięstwa), pokonali Lotos Trefl Gdańsk, no i u siebie pokonali właśnie Częstochowę.

Ciekawą postacią w tym meczu będzie Piotr Gruszka. 35-letni zawodnik miał trafić do Częstochowy, ale ostatecznie wylądował w Olsztynie. Może ciężko spodziewać się w jego wykonaniu gry na takim poziomie, jak przed laty, to nie typ zawodnika, który jest z wiekiem lepszy, ale jego doświadczenie sporo wnosi do zespołu.

W zespole z Jasnej Góry najlepszym punktującym ostatnio jest Grzegorz Bociek, wyróżnia się także Grzegorz Hebda. W Olsztynie w starciu z Resovią najlepsi byli Bartosz Krzysiek i Wojciech Ferens.

Lepiej na parkiecie w sezonie prezentuje się zespół z Olsztyna i choć nie ma mowy o odpuszczaniu czy z innej strony - o łatwym meczu, przyjezdni w tym wypadku są faworytami.

Nasz typ: zwycięstwo Indykpolu @1.35, ewentualnie z handicapem -1.5 seta @1.72

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!